Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.06.2018 16:02
Polska - Japonia. Jaki wynik obstawiacie?
1174V

Polska - Japonia. Jaki wynik obstawiacie?

Polska reprezentacja nie zaskoczyła. Pierwszy mecz otwarcia, drugi o honor, a teraz nadchodzi wielkie zakończenie naszego występu na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji. Ostatnim przeciwnikiem Biało-Czerwonych jest Japonia, więc to dobry moment na zadanie tego pytania – jaki wynik obstawiacie? 

Dwie bolesne porażki kadry Adama Nawałki sprawiły, że kończymy Mundial już w fazie grupowej. Drużyna nie zdołała poradzić sobie z Senegalem oraz Kolumbią, więc nie mamy szans na awans, ale zawsze możemy powalczyć o honorowe zwycięstwo.

Typer mistrzostw świata na PPE

Czy Japonia to łatwy przeciwnik? Nasi dzisiejsi rywale zaskoczyli wygrywając w pierwszym spotkaniu 2:1 z Kolumbią – mecz ułożył się po myśli drużyny z Azji już w trzeciej minucie, gdy Carlos Sanchez złapał czerwoną kartkę, a Shinji Kagawa strzelił gola z karnego. Następnie Juan Quintero zdołał wyrównać, jednak osłabiona drużyna miała problem z dynamicznymi Japończykami i Yuya Osako w 73. minucie ustalił wynik. W drugim starciu Japonia zremisowała 2:2 z Senegalem i Akira Nishino wykazał się kilkoma dobrymi decyzjami, dzięki którym Japończycy zdołali zdobyć kolejny punkt, a nawet mogli zgarnąć drugi komplet.

Aktualnie Japonia ma pierwsze miejsce w grupie H (identyczny bilans punktów / goli jak Senegal), więc mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni na pewno nie zamierzają odpuścić i będą za wszelką cenę walczyć o zwycięstwo z Polakami. Japończycy dopiero od 20 lat odnoszą sukcesy w Mistrzostwach Świata – reprezentacja zapewniła sobie pierwszy awans w 1998 roku i od tego czasu drużyna systematycznie kwalifikuje się na turniej. Dotychczas tylko dwukrotnie piłkarze zdołali awansować z grupy i w 2006 i 2010 roku kończyli zmagania na 1/8 finału.

Znacznie lepiej zespół radzi sobie w Pucharze Azji – w 1992, 2000, 2004 i 2011 roku Japończycy wznosili puchar, jednak już teraz mogę potwierdzić, że reprezentacja nie zakwalifikowała się do przyszłorocznych mistrzostw.

Polacy dotychczas rozegrali sześć spotkań z Japonią (wszystkie towarzyskie) i tak przedstawia się nasz bilans (pierwsze cztery mecze zostały rozegrane w Japonii podczas tournée reprezentacji młodzieżowej):

  • 1981 rok – Polska 2:0 Japonia
  • 1981 rok – Polska 4:2 Japonia
  • 1981 rok – Polska 4:1 Japonia
  • 1981 rok – Polska 3:0 Japonia
  • 1996 rok – Polska 0:5 Japonia
  • 2002 rok – Polska 0:2 Japonia

To jaki wynik obstawiacie?

Tagi: 2018 fifa world cup russia fifa 18 polska reprezentacja