Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2018 14:58
Fortnite pokazuje zmianę na rynku. Ponad połowa graczy korzysta z mikrotransakcji i wydaje sporo gotówki
578V

Fortnite pokazuje zmianę na rynku. Ponad połowa graczy korzysta z mikrotransakcji i wydaje sporo gotówki

Epic Games tworząc darmową wersję Fortnite rozbiło bank. Firma zarabia ogromną gotówkę na bezpłatnej produkcji, która została w mądry sposób obładowana mikrotransakcjami. Gracze po prostu chcą płacić producentowi.

Od wielu miesięcy nie miałem okazji wydać gotówki na mikrotransakcje, ale opieranie produkcji na tym modelu biznesowym wciąż ma sens. Gracze narzekają na wiele tytułów, jednak w kolejnych chętnie korzystają z karty kredytowych i kupują między innymi nowe skórki dla bohaterów.

PUBG nie zamierza walczyć z Fortnite. Firma wycofała pozew sądowy

Twórcy Fortnite nie mogą narzekać. Zdaniem firmy analitycznej LendEDU aż 68,8% ankietowanych graczy zdecydowało się na zakup mikrotransakcji do hitu Epic Games. Rezultat robi wrażenie, ale warto zaznaczyć, że średnio zainteresowani zdecydowali się zapłacić producentowi 84,67 dolarów, czyli około 315 zł.

Analitycy postanowili zgłębić temat – aż 36,7% pytanych zdecydowało się pierwszy raz wydać gotówkę na mikrotransakcje właśnie z powodu Fortnite. We wspomnianych niespełna 85 dolarach najchętniej kupowano bohaterów oraz skórki (58,9%), następnie przedmioty do latania (18,06%), narzędzia (9,52%) i w ostateczności na emotki oraz tańce (9,52%).

Jak wiadomo Epic Games za pomocą dołączonych elementów do kupienia nie psuje balansu (przedmioty nie wpływają na nasze statystyki / możliwości), ale tylko 80,09% graczy jest tego świadoma – reszta sądzi, że kolorowe stroje mają wpływ na ich możliwości. Co ciekawe, ankietowani najchętniej grają na PlayStation 4 (42,2%), a aż 32,5% spędza przy tytule średnio 6-10 godzin tygodniowo.  

LendEDU nie mogło oczywiście zapytać wszystkich fanów Fortnite, ale specjaliści zebrali grupę badawczą składającą się z 1000 graczy – wszystkie pytania oraz odpowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://lendedu.com/blog/finances-of-fortnite/

Tagi: epic games Fortnite mikrotransakcje