Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2018 13:47
PUBG nie zamierza walczyć z Fortnite. Firma wycofała pozew sądowy
665V

PUBG nie zamierza walczyć z Fortnite. Firma wycofała pozew sądowy

Twórcy Playerunknown's Battlegrounds zdecydowali się nie walczyć z Epic Games. Autorzy Fortnite otrzymali dzisiaj pismo od adwokatów PUBG Corp., w którym firma rezygnuje z batalii sądowej. Korporacja mogła zdecydować się na ten ruch z powodu nieprzychylnych komentarzy graczy.

Pod koniec maja Epic Games zostało poinformowane o wszczęciu postępowania sądowego – włodarze PUBG Corp. zdecydowali się wytoczyć proces twórcom Fortnite i oskarżyło deweloperów o plagiat.

Fortnite. Termin premiery 5 sezonu. Nowości w aktualizacji 4.5

Zespół odpowiedzialny za Playerunknown's Battlegrounds już w ubiegłym roku wspominał o problemie związanym z tworzeniem swojej gry na Unreal Engine – Epic Games (autorzy silnika) miało dostęp do wszystkich dokumentów, a nawet pomagało przy wykreowaniu PUBG i w następstwie zespół mógł bez problemu odtworzyć rozgrywkę oferując wyłącznie inną stylistykę.

Chang Han Kim, wiceprezes i producent wykonawczy w Bluehole, dopiero w maju zdecydował się na rozpoczęcie otwartej wojny, ponieważ jak podał sam zainteresowany – „Fortnite może dążyć do powielenia rozgrywki, z której znany jest PUBG”.

Fani obu pozycji zareagowali na tę wiadomość bardzo negatywnie, ponieważ gracze oczekują zdrowej rywalizacji i nikt nie zamierza przyglądać się sądowym bataliom, które mogą wyłącznie zaszkodzić obu tytułom.

Po niespełna miesiącu PUBG Corp. wysłało do adwokatów Epic Games pismo o wycofaniu zarzutów – korporacje nie precyzują, w jaki sposób zdecydowano się zakończyć sytuację (osiągnięto porozumienie lub autorzy PUBG zrezygnowali z walki?), ale możemy mieć pewność, że przynajmniej aktualnie nie będziemy świadkami sądowych starć Playerunknown's Battlegrounds i Fortnite.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-06-27/pubg-drops-lawsuit-against-creators-of-gaming-phenom-fortnite

Tagi: Bluehole Studios epic games Fortnite PlayerUnknown's Battlegrounds pubg corp.