Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2018 13:31
CD Projekt z rekordową wyceną. Twórcy Wiedźmina z kolejnym rekordem na giełdzie
1077V

CD Projekt z rekordową wyceną. Twórcy Wiedźmina z kolejnym rekordem na giełdzie

Świat czeka na Cyberpunk 2077, a pozytywne plotki trafiają na giełdę, gdzie CD Projekt odnotowuje kolejne rekordy. Firma odpowiedzialna za growe przygody Wiedźmina zaliczyła kapitalny wtorek, który pozwolił im odnotować rekordowy wynik.

Włodarze CD Projektu mogą z ekscytacją przyglądać się wynikom ich spółki. Firma już wczoraj odnotowała rekordowe rezultaty, a dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnych pozytywnych notowań. To naprawdę dobry wynik dla osób, które zdecydowały się zainwestować w CDP.

Cyberpunk 2077 z godzinną prezentacją na E3 2018! Dziennikarz umówił się na spotkanie z CD Projekt RED

Redakcja Bankier.pl zdecydowała się przyjrzeć wczorajszym wynikom CD Projektu na giełdzie i na wtorkowej sesji spółka zyskiwała prawie 6%, a do południa obroty akcji sięgały 46 mln zł (14% obrotów na całym rynku!). To właśnie te pozytywne rezultaty pozwoliły osiągnąć rekordową barierę – CD Projekt pierwszy raz w historii był wczoraj wart 13 mld złotych. Sytuacja jest zaskakująca, ponieważ nie możemy zapomnieć, że w pierwszych miesiącach 2015 roku CD Projekt był wart zaledwie 1,6 mld złotych.

Dzisiaj CD Projekt zalicza kolejny, dobry dzień na giełdzie – aktualnie jedna akcja kosztuje 147,10 zł (+7,37%), więc możemy mówić o kolejnym rekordzie… W maju 2013 roku zainteresowani inwestorzy wykładali zaledwie 7,81 zł na akcje producentów Wiedźmina.

A będzie tylko i wyłącznie lepiej? Nie możemy zapomnieć, że dopiero w najbliższych miesiącach rozpocznie się kampania marketingowa Cyberpunk 2077, która powinna wywindować wyniki.

Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że aktualnie dobre rezultaty są w głównej mierze konsekwencją ostatnich, pozytywnych plotek. Według najnowszych, CD Projekt RED zaprasza dziennikarzy na godzinną konferencję swojej nowej gry podczas tegorocznego E3. Z tego powodu możemy sądzić, że prace nad Cyberpunkiem 2077 zmierzają w bardzo dobrym kierunku.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowe-rekordy-CD-Projekt-wart-powyzej-13-mld-zl-7587681.html

Tagi: CD Projekt Cyberpunk 2077 giełda