Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.05.2018 11:41
Polski rynek gier wart już ponad pół miliarda dolarów
1073V

Polski rynek gier wart już ponad pół miliarda dolarów

Rzeczpospolita podaje dzisiaj ciekawe informacje na temat polskiego rynku gier. Okazuje się, że jego wartość wyceniana jest już na ponad pół miliarda dolarów.

Poniedziałkowa Rzeczpospolita zajęła się polskim rynkiem gier wideo. Gazeta cytuje analizy firmy Newzoo. Z jej szacunków wynika, że wartość rodzimej branży gier to już ponad 500 milionów dolarów. Wg Rzeczpospolitej daje nam to 23 pozycję na świecie. Obecnie największym rynkiem gier wideo na świecie są Chiny z wynikiem 32 mld dolarów. Na drugim miejscu plasują się Stany Zjednoczone z wynikiem ponad 25 mld dolarów.

Frostpunk ze świetnym wynikiem na Steam

Większość sprzedaży rodzime firmy generują za granicą. Największym polskim hitem eksportowym w kategorii gier jest oczywiście seria Wiedźmin (przede wszystkim Wiedźmin 3: Dziki Gon), za którą odpowiada studio CDP RED. Świetne wyniki notuje też 11bit Studios ze swoim This War od Mine i niedawno wydanym Frostpunkiem.  

Na warszawskiej giełdzie CD Projekt nie ma sobie równych w branży gier. Niezłe wyniki notuje też Playway (szykujące się do premiery horroru Agony) oraz 11 bit Studios. Wycena tej polskiej firmy wzrosła o ponad 1/3 od momentu premiery dobrze ocenianego Frostpunk. Grze udało się przebić do pierwszej dwudziestki najbardziej popularnych tytułów ze Steam.

Źródło: http://www.rp.pl/Polskie-gry-podbijaj%B9-%9Cwiat

Tagi: