Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.05.2018 07:53
Frostpunk jedną z najpopularniejszych gier na Steam. Nadciąga rozszerzenie
1553V

Frostpunk jedną z najpopularniejszych gier na Steam. Nadciąga rozszerzenie

Frostpunk jest przykładem na to, że niewielkie nakłady na marketing i produkcję wcale nie muszą być przeszkodą w odniesieniu imponującego sukcesu.

Polski Frostpunk wszedł już do grupy najpopularniejszych tytułów dostępnych na Steam. W jednym momencie rozgrywce w grze 11bit Studios oddawało się 29 tysięcy graczy wg danych podawanych przez Steam. To rezultat dający Frostpunk miejsce w steamowym top 20, lepszy od MMO Black Desert Online, Dead by Daylight a nawet od Fallout 4. Poziom zainteresowania Frostpunk jest mniej więcej taki jak w przypadku Paladins, w którym w szczytowym momencie bawiło się 31 tysięcy graczy.

Wg prezesa 11bit Studios Frostpunk rozszedł się już w nakładzie 250 tys. kopii. Taki wynik udało się tej survivalowej grze osiągnąć w pierwszych 66 godzinach. Świetny rezultat zapewnia dalszy rozwój gry. Polskie studio zapowiedziało już, że przygotuje m.in. rozszerzenie oraz kilka darmowych aktualizacji.

"Sprzedaliśmy ponad 250 tys. kopii Frostpunk w pierwszych 66 godzinach. Dziękujemy za wspieranie nas, kochamy was!

Tak, mieliśmy w planach wydanie rozszerzenia, ale teraz jesteśmy na 100% pewni, że je zrobimy. Dodatkowo gra otrzyma oczywiście kilka darmowych aktualizacji!" - napisał prezes 11bit Studios.

Źródło: http://steamcharts.com/top

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk polska