Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.04.2018 11:19
Najlepsze premierowe wyniki w historii marki God of War i Yakuza!
1616V

Najlepsze premierowe wyniki w historii marki God of War i Yakuza!

God of War to żywioł, którego aktualnie nic nie jest w stanie zatrzymać. Gra od razu wbiła się na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży z Wielkiej Brytanii.

Poznaliśmy właśnie wyniki sprzedaży z największego branżowego rynku w Europie, czyli z Wielkiej Brytanii. Triumfuje oczywiście Kratos ze swoim synem Atreusem. Nowy God of War okazuje się jednak słabszą premierą od multiplatformowego Far Cry 5. Wg Chart-Track to sandboksowa strzelanina Ubisoftu notowała w tym roku wyższą premierowa sprzedaż. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Chart-Track zbiera tylko dane dotyczące sprzedaży pudełkowych wydań gier.

God of War. Patch 1.12 ulepsza framerate i zwiększa fonty

Najnowsza odsłona God of War to bestseller w dziejach marki Santa Monica Studio. Wg Chart-Track exclusive z PS4 znacząco wyprzedził premierowy wynik God of War 3 z 2010 r.

O świetnym wyniku może też mówić Sega. Yakuza 6 zadebiutowała na pozycji 3, zaraz za bardzo popularnym Far Cry 5. To wg Chart-Track najmocniejszy tydzień premierowy w historii serii (poprzednio numerem 1 w tej marce było Yakuza Kiwami). Jak widać Yakuza staje się (całkowicie zasłużenie) coraz popularniejsza na Zachodzie. Może dzięki temu Sega będzie szybciej zabierać się za tłumaczenie na język angielski kolejnych odsłon tej serii.

Ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii (ostatni tydzień):

  1. God of War
  2. Far Cry 5
  3. Yakuza 6
  4. FIFA 18
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. Super Mario Odyssey
  7. Fallout 4
  8. PlayerUnknown's Battlegrounds
  9. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  10. Grand Theft Auto 5

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-04-23-god-of-war-is-a-smash-hit-in-uk-chart

Tagi: far cry 5 god of war ranking UK wielka brytania yakuza 6