Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.03.2018 20:00
Pitbull: Ostatni pies: „nie imituje stylu znakomitego poprzednika”
2306V

Pitbull: Ostatni pies: „nie imituje stylu znakomitego poprzednika”

W połowie miesiąca będziemy świadkami premiery nowej odsłony serii Pitbull. Film Władysława Pasikowskiego będzie musiał zmierzyć się z sukcesem Patryka Vegi i właśnie w tej sprawie wypowiedział się reżyser. Jednocześnie możemy spojrzeć na serię plakatów oraz film zza kulis.

Na 15 marca zaplanowano premierę  Pitbull: Ostatni pies jest to wielkie rozstanie z serią Patryka Vegi, który miał okazję pracować nad ostatnimi odsłonami. Władysław Pasikowski stworzył między innymi „Psy”, „Psy II: Ostatnia krew”, „Pokłosie” i „Jack Strong”.

Pitbull: Ostatni pies na pierwszym zwiastunie. Dorociński, Doda i Pazura w akcji

To właśnie reżyser zdecydował się wypowiedzieć na temat swojej produkcji i rywalizacji z ostatnimi kasowymi projektami Patryka Vegi.  Pasikowski nie ukrywa, że mierzy się z gigantycznym sukcesem finansowym ostatnich części:

Staję na planie „Pitbulla 3” jak przed największym wyzwaniem w życiu. Przyjdzie mi się bowiem zmierzyć nie tylko z gigantycznym sukcesem finansowym poprzednich dwóch części, ale także z legendą i doskonałością serialu sprzed 12 lat. Zostawiony sam sobie pewnie bym się nie podjął, ale szczęśliwie wspierają mnie producent wspomnianych blockbusterów Emil Stępień i gwiazdorzy kultowego serialu: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Nasz film nie będzie to jednak prosty miks artystycznego serialu sprzed lat i kasowych filmów z zeszłego roku, ponieważ… zmienił się reżyser i scenarzysta.  Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja. Nie imituję stylu mojego znakomitego poprzednika. Może stąd tytuł filmu „Pitbull. Ostatni pies”. Niby gatunkowo pitbull, ale w szerszym znaczeniu jednak pies. Będzie więc dużo starego, ale też więcej nowości. Najbardziej oczekuję występu Doroty Rabczewskiej znanej Państwu bardziej jako Doda, i nowej muzyki, z którą pierwszy raz będę miał do czynienia. A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyranii złych ludzi i oczywiście o miłości.

Mimo wszystko wielu fanów ma nadzieję, że seria w końcu podąży w odpowiednim kierunku, a na wielkim ekranie zobaczymy porządne kino akcji z ciekawymi bohaterami, mocnymi dialogami oraz dobrą fabułą. Historia została zapowiedziana następującymi słowami:

„Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa...”

W filmie wystąpią:  Marcin Dorociński („Na granicy”, „Jack Strong”, „Róża”, „Pitbull”), Krzysztof Stroiński („Szczęście świata”, „Anatomia zła”, „Lęk wysokości”, „Pitbull”), Rafał Mohr („Czerwony pająk”, „W ukryciu”, „Milion dolarów”, „Pitbull”), Dorota „Doda” Rabczewska („Słownik ptaszków polskich”, „Serce na dłoni”, „Przeżyj to sam”, „Metro”), Cezary Pazura („Volta”, „Skrzydlate świnie”, „Kiler”, „Psy”), Adam Woronowicz („Czerwony pająk”, „Demon”, „Pani z przedszkola”, „Chrzest”), Krzysztof Kiersznowski („Moje córki krowy”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”), Iza Kuna („Listy do M. 3”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Amok”, „Wołyń”), Michał Kula („Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull”), Marian Dziędziel („Moje córki krowy”, „Pani z przedszkola”, „Wymyk”, „Kret”, „Wesele”), Zbigniew Zamachowski („Listy do M. 3”, „Prawdziwe zbrodnie”, „Jack Strong”, „Bogowie”), Jadwiga Jankowska-Cieślak („Tarapaty”, „Rysa”, „Pitbull”, „Oda do radości”), Agnieszka Kawiorska („Katyń”, „Ryś”, „Oda do radości”), Artur Szpilka, Dereck Chisora, Katarzyna Nosowska.

W galerii zobaczycie wspomniane plakaty. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: film pitbull: ostatni pies plakaty Władysław Pasikowski zwiastun