Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.03.2018 18:45
CD Projekt wchodzi do indeksu WIG20!
1519V

CD Projekt wchodzi do indeksu WIG20!

CD Projekt właśnie potwierdził dołączenie do dwudziestu największych i najbardziej płynnych spółek na warszawskim parkiecie. Twórcy growych przygód Wiedźmina opublikowali powyższą grafikę i z dumą informują o tym historycznym wyczynie.

Już na początku lutego informowałem naszą społeczność, że prawdopodobnie będziemy świadkami wyjątkowej rotacji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dzisiaj możemy już oficjalnie potwierdzić, że CD Projekt będzie pierwszym reprezentantem sektora gier wideo, który wejdzie do indeksu WIG20.

CD Projekt z historycznym wyczynem. Firma dołączy do 20 największych spółek na polskiej giełdzie

16 marca 2018 roku będziemy świadkami znaczącej zmiany w dwudziestu największych i najbardziej płynnych spółkach na warszawskim parkiecie. CD Projekt S.A. znajdzie się w indeksie z udziałem na poziomie 3,38%.

Tak sytuację skomentował Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych:

"Awans do WIG20 to ważny moment w giełdowej historii CD PROJEKT S.A. To symboliczne potwierdzenie słuszności naszej filozofii biznesowej, która zakłada koncentrację na jakości, niechodzenie na kompromisy i stałe podnoszenie sobie poprzeczki. W rezultacie przez osiem lat naszej obecności na GPW, od maja 2010 r. kapitalizacja Spółki wzrosła 100-krotnie."

Kilka słów dodała również Karolina Gnaś, Dyrektor ds. relacji inwestorskich:

"Dołączenie do indeksu blue-chipów niesie ze sobą duży prestiż, rozpoznawalność i z pewnością przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie Spółką ze strony inwestorów i analityków. To znak zaufania ze strony rynku. Z drugiej strony to odpowiedzialność i wyzwanie, szczególnie w kontekście komunikacji z przedstawicielami rynku kapitałowego"

Należy jednocześnie zaznaczyć, że już w 2017 roku akcje CD PROJEKT S.A. awansowały do prestiżowych międzynarodowych indeksów FTSE i MSCI. Natomiast indeks WIG20 jest obliczany od 16 kwietnia 1994 roku i od tego czasu przedstawia dwadzieścia największych i najbardziej płynnych spółek GPW.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-wchodzi-indeksu-wig20/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED piotr nielubowicz wig20