Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2018 13:32
CD Projekt z historycznym wyczynem. Firma dołączy do 20 największych spółek na polskiej giełdzie
1026V

CD Projekt z historycznym wyczynem. Firma dołączy do 20 największych spółek na polskiej giełdzie

Już w ubiegłym roku pojawiły się informacje, według których CD Projekt miał dołączyć do WIG20 i zarazem zostać pierwszą spółką z branży gier w tym notowaniu, ale według najnowszych informacji, ta sytuacja wydarzy się już w marcu. 

Specjaliści z Bankier.pl informują o znaczącym zmianie wśród 20 największych spółek na polskiej giełdzie – już w marcu do WIG20 ma wejść CD Projekt, który zastąpi Asseco. Sytuacja jest w zasadzie przesądzona.

CD Projekt RED zalicza pozytywne rezultaty na giełdzie. Siła Cyberpunk 2077 i jednego „beep”

CD Projekt niemal stale cieszy się fantastycznymi wynikami. Firma potrafiła za pomocą jednego Tweeta pobudzić świat i zanotować kapitalny rezultat na giełdzie. Już w ubiegłym roku mówiło się o dołączeniu spółki do WIG20, ale w marcu podczas rocznej rewizji składu indeksu ma nastąpić „historyczna zmiana w składzie”.

„Już teraz można powiedzieć, że wysoce prawdopodobne jest wejście do indeksu WIG20 CD Projektu, który zastąpi Asseco Poland. Wydaje się, że nic nie uchroni Asseco przed opuszczeniem indeksu.”

Powyższe słowa wypowiedział Michał Sopiel, analityk DM BZ WBK, któremu wtóruje między innymi Maciej Marcinowski, analityk Trigon DM:

„Przy rocznej rewizji CD Projekt na pewno zastąpi Asseco w WIG20. Musiałby się wydarzyć jakiś nieprawdopodobny scenariusz, żeby tak się nie stało.”

Niektórzy analitycy wspominają, że sytuacja jeszcze nie jest jednoznaczna, ale musi wydarzyć się cud, by CD Projekt nie trafił do WIG20. Warto zaznaczyć, że jeśli do tej historycznej zmiany dojdzie, to pierwszy raz od ponad 20 lat w WIG20 zabraknie spółki informatycznej.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-Projekt-wsrod-blue-chipow-Niebawem-historyczna-zmiana-w-WIG20-7569867.html

Tagi: CD Projekt RED giełda tweet Wiedźmin 3: Dziki Gon wig20