Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2018 14:29
Sea of Thieves zadziała w 540p/30fps. Wymagania sprzętowe, gameplay i opinia o lootboxach
1606V

Sea of Thieves zadziała w 540p/30fps. Wymagania sprzętowe, gameplay i nieinwazyjne mikrotransakcje

Rare zdecydowało się odsłonić ostateczne karty dotyczące Sea of Thieves. Twórcy zaprezentowali dokładne wymagania sprzętowe na PC, a dodatkowo pozwalają spojrzeć na nowy fragment rozgrywki i wyrazili swoje zdanie na temat skrzyń.

Brytyjczycy w ubiegłym roku zapowiedzieli, że Sea of Thieves będzie dostępne dla niemal wszystkich graczy. Twórcy zdecydowali się zaoferować różnorodne ustawienia graficzne, by wielki świat przepełniony skarbami mogli odkrywać również posiadacze słabszych PC-tów.

Sea of Thieves (Xbox One, PC). Premiera, cena, wymagania

Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie tych słów. Firma prezentuje sześć trybów graficznych i chociaż na „minimalnych” tytuł będzie działał w rozdzielczości 720p przy 30 klatkach na sekundę, to jednak pojawia się dodatkowa opcja, podczas której piraci zobaczą świat w zaledwie 540p. Taka propozycja może zainteresować graczy, którzy mają przykładowo starsze laptopy, a mimo wszystko chcą zwiedzić kilka wysp.

Oczywiście Rare nie zapomniało o bardziej wymagających klientach i bez problemu poznacie świat w 4K przy 60 fps, jednak w tej sytuacji musicie uzbroić się w znacznie potężniejszą maszynę. Wszystkie szczegóły znajdziecie w naszej galerii.

Jednocześnie możecie mieć pewność, że w dniu premiery Sea of Thieves nie będzie zawierać jakichkolwiek mikrotransakcji. Studio planuje dodanie „kosmetycznych dodatków”, jednak opracowuje system, dzięki któremu zgarniemy wyłącznie ubrania, czy też skórki dla bohaterów za gotówkę, ale nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje. Mimo wszystko Rare ma pewność, że produkcja nigdy nie otrzyma lootboxów.

Na zakończenie możecie usiąść wygodnie i spojrzeć na świeżutkie fragmenty rozgrywki. Kilka redakcji otrzymało dostęp do kolejnego fragmentu gry i opinie na temat Sea of Thieves są bardzo pozytywne.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: gameplay Microsoft pc Rare Sea of Thieves wymagania sprzętowe xbox one