Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2017 18:03
Ubisoft Berlin będzie tworzyć gry od 2018 roku. Zespół zajmie się serią Far Cry
637V

Ubisoft Berlin będzie tworzyć gry od 2018 roku. Zespół zajmie się serią Far Cry

Ubisoft nie zamierza zrezygnować z rozwoju marki Far Cry. Firma zdecydowała się otworzyć zupełnie nowe studio, które będzie pomagało głównemu oddziałowi właśnie z tym IP. Twórcy rozpoczną prace już na początku przyszłego roku.

Far Cry 5 zadebiutuje na rynku 27 lutego. Twórcy powinni znajdować się na ostatniej prostej i dopracowywać produkcję, jednak możemy mieć pewność, że to nie ostatnia gra w tym uniwersum.

Rainbow Six: Siege. Zwiastun przedstawia Zofię Bosak z GROM-u!

Francuska korporacja potwierdziła założenie zupełnie nowego studia. Ubisoft Berlin rozpocznie działalność na początku 2018 roku i będzie aktywnie współpracować z innymi zespołami firmy. Głównym zadaniem ekipy będzie rozwój marki Far Cry.

Managerem Ubisoft Berlin został Istvan Tajnay, który dotychczas piastował stanowisko dyrektora operacyjnego w Blue Byte – w Berlinie ma pracować około 50 deweloperów. Aktualnie trwa nabór na poszczególne stanowiska, ale Tajnay zauważa, że nowy oddział cieszy się pozytywnym zainteresowaniem wśród kandydatów o wysokich umiejętnościach.

Należy przy tym zaznaczyć, że rozwój Ubisoft Berlin jest w istotny sposób zależny od przyszłego rozwoju finansowanie gier wideo w Niemczech – Ubisoft liczy na pomoc rządu, który pewnie już teraz prezentuje odpowiedni poziom, bo jest to trzecie studio Francuzów w tym kraju. Blue Byte posiada siedzibę w Düsseldorfie oraz Mainz.  

Co to tak naprawdę oznacza dla fanów serii Far Cry? Możemy czekać na kolejne ekscytujące produkcje pełne psychopatów-zabójców, wielkich światów i rejonów do odbicia.

Źródło: http://www.develop-online.net/news/ubisoft-berlin-will-open-in-early-2018-to-help-develop-far-cry-games/0237504

Tagi: far cry Ubisoft ubisoft berlin