Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2017 16:01
Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds. Polacy nie wpłynęli na zablokowanie znaku towarowego – mamy oświadczenie
2469V

Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds. Polacy nie wpłynęli na zablokowanie znaku towarowego – mamy oświadczenie

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowałem naszych czytelników o problemie ze znakiem towarowym Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds. Jak się okazuje, Polacy nie wystosowali stosownego wniosku, ale chętnie usiądą z Japończykami do ewentualnych rozmów.

Ze względu na podobną nazwę, znak towarowy Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds został zawieszony przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych – dodatek przygotowany przez Guerrilla Games przypomina tytuł polskiej gry studia Huuuge Games.

Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds ma problem. Nazwa gry jest zbyt podobna do polskiej produkcji

Huuuge Games tworzy produkcje mobilne i w 2015 roku deweloperzy stworzyli „Frozen Wild”.  Jak się okazuje, w tym wypadku proces „blokady” znaku towarowego Sony odbył się automatycznie.

Taką informację otrzymaliśmy od studia Huuuge Games - aktualnie nikt nie kontaktował się w tej sprawie z twórcami „Frozen Wild”:

„Nikt ze strony produkcji/wydawcy nie kontaktował się z nami w sprawie tytułu "Frozen Wilds", jednakże nadal pozostajemy otwarci na rozmowy z wydawcą. Zawieszenie wniosku o zarejestrowanie znaku towarowego nastąpiło automatycznie na skutek rozpatrzenia wniosku przez USPTO, my jako właściciel znaku towarowego "Frozen Wild" nie mieliśmy żadnego wpływu na tę decyzję.”

Polacy nie wpłynęli na decyzję, ale możemy przewidywać, że prawdopodobnie wkrótce zasiądą do rozmów z prawnikami japońskiej korporacji. Sony może między innymi wykupić stosowną nazwę, nabyć licencję od Huuuge Games lub po prostu zmienić nazwę rozszerzenia.

Tagi: Guerrilla Games horizon: zero dawn The frozen wilds playstation 4 Sony

Nie przegap