Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2017 20:01
Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds ma problem. Nazwa gry zbyt podobna do polskiej produkcji
4453V

Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds ma problem. Nazwa gry jest zbyt podobna do polskiej produkcji

Niezbyt często mamy okazję spojrzeć na Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds i prawdopodobnie właśnie poznaliśmy powód ciszy związanej z nadciągającym dodatkiem. Sony ma problem ze znakiem towarowym „The Frozen Wilds”.

Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds to pierwszy, fabularny dodatek do produkcji Guerrilla Games. Przygoda ma trafić na rynek 7 listopada, a dotychczas zobaczyliśmy zaledwie dwa małe zwiastuny i deweloperzy pochwalili się kilkoma zdjęciami.  

Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds na nowych zdjęciach w 4K. Zapowiada się mroźna przyjemność

Trudno w tym wypadku mówić o wielkiej kampanii marketingowej i prawdopodobnie poznaliśmy powód spokojnego podejścia Sony do rozszerzenia. Jak zauważyli użytkownicy NeoGAF, Sony ma problem z znakiem towarowym „The Frozen Wilds”, ponieważ nazwa jest bardzo podobna do gry „Frozen Wild” studia Huuuge Games.

Wiele na to wskazuje, że japońska korporacja wcześniej nie odrobiła zadania domowego i nie sprawdziła, czy inna gra wideo posiada podobną nazwę, a jak wiadomo taka sytuacja nie może mieć miejsca.

Sony ma teraz kilka opcji – może przykładowo zmienić nazwę (trudna sytuacja ze względu na bliską premierę), nabyć licencję od Huuuge Games lub płacić firmie za wykorzystanie nazwy.

Małą ciekawostką jest na pewno fakt, że Huuuge Games to polska firma, która ma swoją siedziby w Berlinie, Bydgoszczy, Krakowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Horizon Zero Dawn Frozen Wilds

Źródło: https://gamingbolt.com/horizon-zero-dawn-the-frozen-wilds-trademark-suspended

Tagi:

Nie przegap