Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 30.09.2017 13:22
Forza Motorsport 7. W grze znajdziemy mikropłatności i system skrzynek
1838V

Forza Motorsport 7. W grze znajdziemy mikropłatności i system skrzynek

Forza Motorsport 7 nadciąga wielkimi krokami, więc fani serii coraz bardziej podekscytowani czekają na moment, w którym sami będą mogli dopalić swój egzemplarz i wjechać na tor. Jest przy tym jednak niestety jedno "ale".

Okazuje się, że podobnie jak w Forza Motorsport 5, w grze pojawią się mikropłatności i niestety Turn 10 wprowadza je w najgorszy możliwy sposób.

Recenzja Forza Motorsport 7

W FM 5 była sprawa prosta - mieliśmy Kredyty i Tokeny. Pierwsze były walutą standardową, drugie zaś opcjonalną, płatną za prawdziwe pieniądze, lecz w żaden sposób nie wpływający na rozgrywkę - jedynie przyśpieszały grind. Jak ktoś ich nie chciał, mógł je całkowicie wyłączyć i mieć spokój.

W Forza Motorsport 7 też będą dostępne zarówno Kredyty jak i Tokeny, no i podobnie jak w "piątce", możemy w menu wyłączyć opcję pokazywania się ich podczas zabawy. Jednakże jak już wspomniałem wyżej, jest w tym jedno wielkie, przykre "ale". A są nim specjalne skrzynki z nagrodami.

System skrzynek znany jest wam chyba dobrze, nieprawdaż? Kupujący wydaje trochę prawdziwych pieniążków, dostaje pudełko, otwiera je i w środku ma jakiś badziew. Niestety Turn 10 zamierza nieco zmusić nas do korzystania z tej opcji. Dlaczego? 

Ponieważ 150 z ponad 700 dostępnych pojazdów będzie miało status "ekskluzywnej zawartości", którą można zdobyć jedynie na kilka poniższych sposobów.

  • Znaleźć w skrzynkach "Prize Crates"
  • Kupić w sieciowym Specialty Dealer
  • Wykonać Forzathon
  • Ukończyć Forza Driver’s Cup
  • Ukończyć Showcase Events

Oznacza to, że aby zdobyć te prawdopodobnie najfajniejsze wozy, będziemy musieli albo niesamowicie długo grindować, albo sypnąć własną kasiorą na skrzyneczki, które nie dają nam żadnej gwarancji tego, że wylosujemy ten wóz, który akurat chcemy. Skrzynki można oczywiście kupować za Kredyty, lecz najlepsza z nich, zawierające najlepsze auta, kosztuje 300 000 Kredytów, których zdobycie zajmuje minimum 2 godziny wygrywania 10-cio minutowych wyścigów.

Moim zdaniem to mega słaby ruch ze strony Microsoftu oraz Turn 10 i mam nadzieję, że gracze to solidnie oprotestują.

Dziękuję Ci zakapior za podesłanie newsa!

Źródło: https://www.gtplanet.net/turn-10-confirms-microtransaction-plans-forza-7/

Tagi:

Nie przegap