Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2017 20:37
Forza Motorsport 7 ze świetnymi, pierwszymi opiniami: „nadal najbardziej kompletne wyścigi na Xboksie”
1882V

Forza Motorsport 7 ze świetnymi, pierwszymi opiniami: „nadal najbardziej kompletne wyścigi na Xboksie”

W przyszłym tygodniu wszyscy zainteresowani zasiądą w fotelach odpicowanych samochodów od Turn 10 Studios, więc z tej okazji możemy zapoznać się z pierwszymi opiniami dotyczącymi produkcji. W prostych słowach mogę śmiało powiedzieć: jest bardzo, bardzo dobrze… Tylko z pewnym problemem mogą spotkać się gracze na PC.

Turn 10 Studios na przestrzeni lat zdecydowanie rozbudowało serię Forza Motorsport, ale najnowsza odsłona przynajmniej na papierze wyglądała na najbardziej kompletną produkcję w historii. Ponad 700 samochodów, nowa kampania, jeszcze lepsza grafika i potężniejsza pogoda od początku zwiastowały sukces.

Recenzja Forza Motorsport 7

Pierwsze redakcje dorwały się do produkcji i ich opinie są bardzo pozytywne. Dziennikarz WindowsCentral wspomina o wybitnej oprawie, ogromnej liczbie samochodów, systemie rozgrywki dla każdego (dla nowicjuszy oraz weteranów), a redaktor Attack of the Fanboy chwali ogromną zawartość, chociaż jednocześnie narzeka na zablokowanie niektórych elementów. Twórcy podobno ponownie poradzili sobie ze świetnym opanowaniem systemu jazdy, który wyraźnie został poprawiony względem poprzedniej odsłony.

Tytuł został dobrze zoptymalizowany na PC, jednak niektórzy mogą narzekać na skromne zmiany względem poprzednika, czy też liczne ekrany wczytywania. Gra oferuje mnóstwo frajdy i na pewno docenią ją sympatycy gatunku, bo Turn 10 Studios ponownie podniosło poprzeczkę, lecz nie możecie oczekiwać najmniejszej rewolucji.

Należy na pewno nadmienić o problemach wersji na PC – niektórzy gracze nie mogą pobrać gry z Windows Store i na forum produkcji znajdziecie dziesiątki skarg. Twórcy znają sytuację, starają się wyeliminować błąd, jednak podczas ściągania warto zwrócić uwagę, czy po 20GB nie wyświetli się error – w Sieci znajduje się nawet specjalny poradnik, jak można pewnym "sposobem" pobrać grę, ale instrukcja nie pomaga każdemu.

Tak prezentują się aktualne oceny Forza Motorsport 7:

  • Windows Central - 100/100
  • SomosXbox - 98/100
  • Cerealkillerz - 92/100
  • Attack of the Fanboy - 90/100

Tagi: Forza Motorsport 7 Microsoft pc turn 10 Xbox One