Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 20.09.2017 12:31
Super Mario 64 Online. Nintendo bardzo nie podoba się, że autor zarabia na projekcie, więc go blokuje
1010V

Super Mario 64 Online. Nintendo bardzo nie podoba się, że autor zarabia na projekcie, więc go blokuje

Super Mario 64 do dziś uznawane jest za jedną z najważniejszych gier platformowych w historii i jeden z najlepszych tytułów całego Nintendo. Nic zatem dziwnego, że gra wciąż jest żywa wśród zaangażowanych fanów.

Kilka dni temu internetową furorę zrobił projekt nazwany Super Mario 64 Online, czyli fanowska modyfikacja do oryginalnego SM 64, które to w wersji pecetowej na emulatorze pozwala graczom na zabawę wieloosobową przez Sieć.

Super Mario Odyssey na nowej rozgrywce. Nadciąga piękna opowieść Mariana

Pomysł jest wprost genialny w swojej prostocie i szybko zawojował wszystkie branżowe zakątki Internetu. Niestety jego autor popełnił jeden, bardzo poważny błąd, który rozjuszył Nintendo.

Czym Emanuar podpadł Japończykom? A no tym, że posiadał konto na międzynarodowym odpowiedniku polskiego Patronite - Patreonie. Jest to portal, na którym każdy kto ma jakiś ciekawy projekt może zorganizować sobie swoiste dotacje, które patroni co miesiąc wpłacają mu na konto. Pech chciał, że autor SM64 Online powiązał swoją zarobkową działalność z omawianym projektem, co z dosyć oczywistych powodów nieźle wkurzyło Nintendo.

Firma rozpoczęła krucjatę przeciwko Emanuarowi, przez co stracił on Patreona, większość swoich filmów z gry, a do tego zablokowano mu dostęp do programu Nintendo Creator. Póki co mod wciąż jest żywy i dostępny do pobrania, lecz znając Big N, zbyt długo to nie potrwa.

SUPER MARIO 64 ONLINE MULTIPLAYER

Tagi:

Nie przegap