Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2017 16:32
Nintendo Switch otrzyma aplikację do oglądania wideo i live-streamów
1458V

Nintendo Switch otrzyma aplikację do oglądania wideo i live-streamów

Japońska korporacja łata braki w oprogramowaniu Nintendo Switcha. Firma zapowiedziała wprowadzenie nowej aplikacji, która pozwoli zainteresowanym oglądać materiały wideo udostępnione w Sieci. Z programu aktualnie skorzystają głównie Japończycy.

Nintendo Switch nie otrzymał w dniu premiery wielu aplikacji. Gracze narzekali na między innymi brak YouTube’a, czy też platformy Netflix, ale Japończycy zamierzają naprawić ten błąd.

Nintendo Switch otrzyma pełnowymiarową klawiaturę. Znamy cenę i datę premiery

Już jutro odbędzie się premiera aplikacji Niconico, czyli znanej i popularnej platformy wideo, która jednak jest przeznaczona wyłącznie dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie inaczej będzie w tym przypadku – program prawdopodobnie trafi wyłącznie do japońskiego eShopu.

To akurat nie jest wielkim problemem (zawsze można zmienić region), lecz przygotowane materiały są tworzone dla publiczności z Japonii – brak angielskich napisów może odstraszyć wielu.

Niconico będzie współpracować z trzema trybami Nintendo Switcha (TV, przenośny, tablet) i możemy mieć nadzieję, że jest to dobry znak. Nintendo wcześniej zapowiedziało chęć wrzucenia na sprzęt niezbędnych aplikacji, więc może wkrótce otrzymamy YouTube’a, Twitcha, czy też Netflix?

Materiał: Niconico for Nintendo Switch Trailer HD

Źródło: http://wccftech.com/switch-video-streaming-niconico-app/

Tagi: aplikacja niconico Nintendo nintendo Switch