Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2017 13:44
PlayStation 4 z nietypowym problemem. Gracze zgłaszają niedogodności po zainstalowaniu firmware 4.72
9580V

PlayStation 4 z nietypowym problemem. Gracze zgłaszają niedogodności po zainstalowaniu firmware 4.72

Wczoraj informowaliśmy naszych czytelników o kolejnej aktualizacji PlayStation 4. Sony zdecydowało się na kolejne „poprawienie wydajności systemu”, jednak niektórzy gracze zgłaszają nietypowy problem po zainstalowaniu firmware.

Sony ponownie zdecydowało się usprawnić oprogramowanie PlayStation 4 i najnowsza łatka zajmuje się wyłącznie „poprawą wydajności systemu”. Gracze przed rozpoczęciem zabawy musieli pobrać około 340MB.

PLAYSTATION NETWORK IS DOWN

Niestety, prawdopodobnie świeżutkie pliki nie zostały w pełni sprawdzone, ponieważ niektórzy posiadacze PlayStation 4 informują o nietypowym problemie – będąc zalogowanym do PlayStation Network nie są widoczni dla znajomych, ponieważ znajdują się w trybie offline, gdy tak naprawdę mają włączoną usługę. Pechowcy widzą swoich znajomych, mogą do nich wysłać wiadomość, ale konsola wymusza tryb offline.

Sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że w tej sytuacji zawodnicy nie widzą swoich przyjaciół i nie mogą ich zaprosić do wspólnej rozgrywki – osoba jest rzekomo niedostępna.

Problem dosięgnął prawdopodobnie znikomego procentu sympatyków Sony, więc nie musicie się wstrzymywać z dokonaniem aktualizacji. Japończycy powinni wkrótce zareagować, ponieważ niedogodności zostały zgłoszone przedstawicielom PlayStation.

Trudno też aktualnie określić, czy błąd pojawił się w plikach 4.72, jednak wszyscy gracze, których dosięgnął bug, wcześniej dokonali aktualizacji systemu.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/07/12/ps4-players-reporting-a-bug-that-forces-profiles-into-appearing-offline-firmware-4-72-suspected-to-be-the-cause/

Tagi: aktualizacja firmware playstation 4 sony

Nie przegap