SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2017 23:01
Cyberpunk 2077. Złodziej wykradł dane dotyczące gry i żąda okupu od CD Projekt RED
15328V

Cyberpunk 2077. Złodziej wykradł dane dotyczące gry i żąda okupu od CD Projekt RED

Wielu graczy wyczekuje na najmniejsze informacje o Cyberpunk 2077, a właśnie CD Projekt RED przestawił dość zaskakującą wiadomość. Ktoś wykradł dane dotyczące produkcji i teraz żąda okupu od deweloperów.

Szok? W dzisiejszych czasach dane są cenniejsze od złota, a ktoś wszedł w posiadanie cennych informacji od CD Projekt RED!

CD Projekt RED z wyśmienitymi wynikami finansowymi. Wiedźmin wciąż generuje olbrzymie przychody

Trudno oczekiwać na wielką prezentację Cyberpunk 2077 na tegorocznym E3, ponieważ CD Projekt RED potwierdził, że zamierza w tym roku skupić się wyłącznie na Gwincie. Karcianka zadebiutuje już wkrótce, więc firma zamierza promować właśnie ten tytuł.

Mimo wszystko prace nad Cyberpunk 2077 wciąż trwają. Studio ma jednak spory problem, ponieważ ktoś zdołał dostać się do tajnych informacji o pozycji i teraz żąda okupu od deweloperów. Jest to niespotykana w naszej branży sytuacja, ale twórcy nie zamierzają płacić.

W tej sytuacji CD Projekt RED obawia się, że wszystkie informacje mogą trafić do Sieci, lecz studio jest na to gotowe. Zdaniem twórców dokumenty w większości nie prezentują aktualnego stanu gry, czy też pomysłów i rozwiązań.

Mimo wszystko warto zwrócić uwagę – nawet CD Projekt RED podkreśla, że „większość” danych jest przestarzała, więc jeśli nie chcecie zepsuć sobie zabawy (za te kilka lat...), to lepiej omijajcie te pliki.

Oświadczenie CD Projekt RED:

Drodzy gracze,

Niezidentyfikowana osoba lub grupa osób skontaktowała się z nami i poinformowała, że weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików należących do studia CD PROJEKT RED. Wśród nich znajdują się stare dokumenty zawierające wczesne pomysły dotyczące pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077.

Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa, że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane. O całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

Treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą Cyberpunk 2077. W związku z tym sugerujemy unikanie wszelkich informacji, których źródłem nie jest studio CD PROJEKT RED, gdyż mogą być one mylące.

Możecie być pewni, że gdy nadejdzie odpowiedni moment, powiemy Wam więcej na temat gry Cyberpunk 2077 – oficjalnie.

Zespół CD PROJEKT RED

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 złodziej