Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.05.2017 13:30
Geralt z Wiedźmin 3 Dziki Gon
2250V

CD Projekt RED z wyśmienitymi wynikami finansowymi. Wiedźmin wciąż generuje olbrzymie przychody

Twórcy growych opowieści Wiedźmina ponownie świętują. Firma zaprezentowała najnowsze wyniki finansowe, które pokazują ogromne zainteresowanie produktami przygotowanymi przez CD Projekt RED

CD Projekt skupia się teraz na dwóch projektach – Gwincie oraz Cyberpunk 2077. Studio nie ukrywa, że w następnych miesiącach skupi się wyłącznie na karciance, bo to właśnie w 2017 roku odbędzie się premiera pozycji. 

Start otwartej bety Gwinta

Mogliśmy się spodziewać dobrych rezultatów wygenerowanych przez Wiedźmina, ale czy ktokolwiek sądził o przychodach ze sprzedaży na poziomie 99,3 mln zł? To wzrost o 14% względem ubiegłego roku! CD Projekt zarobił „na czysto” w pierwszym kwartale 2017 roku dokładnie 45,8 mln zł! Studio poprawiło rezultat o 39% odnośnie do wyników z analogicznego okresu ubiegłego roku.

Ciekawostką na pewno jest fakt, że analitycy ankietowani przez PAP sądzili, że firma osiągnie zysk netto na poziomie 29,5 mln zł.

To olbrzymi sukces, który tylko pokazuje, że przygotowany katalog produkcji nadal generuje zyski, a w tym momencie autorzy mogą w spokoju dopracowywać kolejne tytuły. W przeciągu następnych miesięcy odbędzie się premiera Gwinta, który również już na starcie ma osiągnąć wielki sukces – ludzie uwielbiają kupować karty, a w dodatku deweloperzy kreują fabularne historie, które na pewno zainteresuje szerokie grono odbiorców.

CD Projekt RED nie zwalnia i właśnie zapowiedział premierę Gwinta w Chinach. Aktualnie trwa proces certyfikacji produkcji, ale studio liczy na spore zainteresowanie w tym kraju.

"Na 2017 r. zaplanowano również start zamkniętej bety chińskiej wersji gry. Przejście do kolejnych etapów w rozwoju gry na rynku chińskim będzie uzależnione między innymi od zakończenia trwającego obecnie procesu certyfikacji Gwinta w Chinach"

Rodzima korporacja nie może narzekać na swoje wyniki. Od 2014 roku cena akcji wzrosła już prawie o 400%, a od samego początku roku kurs poszybował w górę o ponad 30%. Dzięki wyśmienitym wynikom na GPW, wartość rynkowa studia przekracza 7,2 mld zł! To więcej niż dla przykładu Tauron (6 mld zł) i Enea (5,2 mld zł).

CD Projekt Kurs Akcji od początku 2016 roku

 

CD Projekt postanowił skomentować swój sukces:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CD Projekt RED Gwint tweet Wiedźmin 3: Dziki Gon wyniki sprzedaży