Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.05.2017 17:30
Paweł Marchewka z „biznesowym Oskarem”
992V

Paweł Marchewka z „biznesowym Oskarem”. Techland zdobywa prestiżową nagrodę

W marcu miałem przyjemność poinformować naszych czytelników o nominacji Pawła Marchewki do prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Założyciel i prezes Techlandu został doceniony przez Kapitułę i zgarnął statuetkę.

„Biznesowe Oskary” to specjalna nagroda przygotowana przez Polską Radę Biznesu. Za każdym razem kandydatów zgłasza blisko tysiąc opiniotwórczych instytucji oraz osób prywatnych. Zainteresowani w ten sposób zamierzają docenić ludzi, którzy osiągnęli wyjątkowy sukces, a jednocześnie swoimi działaniami i postawami prezentują najlepsze cechy przedsiębiorców.

Techland inwestuje 40 mln zł w centrum badań i rozwoju

Już samo pojawienie się w gronie wyróżnionych osób wybranych przez Kapitułę, to wielki sukces, a szef Techlandu został zwycięzcą w kategorii „Sukces”. Tak Paweł Marchewka skomentował odebranie nagrody:

Dziękuję za tę nagrodę i zaufanie. Jest ważna dla całej branży gier komputerowych, bo oznacza, że zyskała ona uznanie całego biznesu w Polsce. 20 lat temu, kiedy stawialiśmy na polską kreatywność wierzyliśmy w to, że Polacy będą w stanie konkurować na rynkach zachodnich. Wtedy ciężko było sobie to wyobrazić, ale dziś Polacy są wśród najlepszych - to powód do dumy. Polskie gry są zaliczane do najlepszych na świecie. To biznes, który wymaga pracy kilkuset osób, przez kilka lat przy jednym projekcie. Dlatego tak naprawdę ta nagroda nie jest dla mnie, a dla całego grona ludzi pracujących w Techlandzie. To im szczególnie dziękuję i gratuluję tego sukcesu.

Jest to bez wątpienia wielki sukces prezesa i założyciela Techlandu, a jednocześnie spore wyróżnienie dla naszej branży. Gry wideo coraz to częściej są doceniane i mogą konkurować z największymi biznesami.

Z tego miejsca cała redakcja PSX Extreme oraz PPE pragnie serdecznie pogratulować Pawłowi Marchewce i… Czekamy na konkrety dotyczące Dying Light 2! To już czas, mam rację? ;)

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: nagroda Paweł Marchewka polska rada biznesu Techland