Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 20.05.2017 10:28
Twórcy Bayonetty dłubią nad zupełnie nowym IP
477V

Twórcy Bayonetty dłubią nad zupełnie nowym IP

Tak jest, Platinum Games powoli zabiera się za kolejny projekt. I nie, wcale nie jest nim trzecia część Bayonetty, na którą z wywieszonym jęzorem czekają gracze na całym świecie. Na kolejny rozdział młócki z seksowną wiedźmą przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Po doniesieniach o skasowaniu Scalebound nieco obraziłem się na japońskie studio, ale już mi przeszło. Głównie dlatego, że Microsoft podniósł rzuconą rękawicę i obiecał, iż doprowadzi projekt do finiszu, o czym informował Was Wojtek. Albo Zax. Nie ważne, sęk w tym, że klepanie potworków ramię w ramię z olbrzymim smokiem dojdzie do skutku.

Vanquish na PC jeszcze w maju! Zwiastun zapowiada nową wersję

Tymczasem zwolnione z dewelopingu Scalebound Platinum powoli zbiera się do tego, aby przysiąść nad swoją kolejną grą. Jak wspomniałem we wstępie nie będzie nią Bayonetta 3, a zupełnie nowe IP. Mówił o tym ostatnio na zorganizowanym w Tokio evencie BitSummit Atsushi Inaba.

Póki co Japończyk określa znajdujący się w bardzo wczesnej fazie produkcji tytuł jako "pozbawione formy, bezkształtne IP". Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale stawiam butelkę dobrej łychy, że finalnie dostaniemy mocno wykręconą, naładowaną szaloną akcją pozycję. Nier: Automata pokazało, że Platinum nie straciło pazura. Roger ponoć przechodzi grę już po raz dziesiąty i z bananem na pysku cyka fotki bielizny bohaterek. Ten Warszawiak. 

Tagi: Bayonetta bayonetta 2 Platinum Games