Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2017 14:01
Opóźnienie nowego IP BioWare
511V

Nowa marka BioWare opóźniona. Firma potrzebuje więcej czasu na rozwinięcie koncepcji

Kilka miesięcy temu Electronic Arts potwierdziło przygotowanie zupełnie nowej marki przez BioWare. Gra miała zadebiutować na rynku do 31 marca 2018 roku, ale deweloperzy potrzebują więcej czasu na przygotowanie pozycji.

Na spotkaniu z inwestorami EA przedstawiło sporo pozytywnych wyników, ale jednocześnie przedstawiciele firmy poinformowali o opóźnieniu nowej gry BioWare. Tytuł nie zadebiutuje na rynku w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Battlefield 1 zalicza wyśmienity start. Electronic Arts przedstawia wyniki i zwiastuje nowe gry

1 lutego na spotkaniu z inwestorami BioWare potwierdziło stworzenie zupełnie nowego IP. Gra powstaje od 2012 roku i jest to zupełnie świeża marka (nie licencja), w której „trafimy do nowego świata, poznamy nowych bohaterów, historie i gameplay”. W swoim czasie twórcy informowali o pozycji następującymi słowami:

„Nasza ambicja jest prosta: mając ponad 20 latach doświadczenia stworzyć coś nowego i zabawnego, dzięki czemu będziecie mogli spędzać miło czas ze znajomymi.”

Tytuł miał trafić na rynek do 31 marca 2018 roku, czyli mogliśmy się spodziewać prezentacji na tegorocznym E3. Bardzo możliwe, że w Los Angeles jeszcze nie zobaczymy pozycji lub zerkniemy wyłącznie na krótką zajawkę, bo EA zdecydowało się opóźnić premierę. Teraz nowe IP jest datowane na „do 31 marca 2019 roku”.

Według oficjalnych informacji na tę decyzję nie miały wpływu oceny Mass Effect: Andromeda, a po prostu deweloperzy zamierzają wrzucić na rynek wielki projekt, który od początku będzie prezentował oczekiwaną jakość.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów nad nowym IP akcji od BioWare. Projekt jest oszałamiający. Mechanika rozgrywki jest doskonała, a akcja będzie przyjemna. Gra została stworzona  jako usługa i w ramach procesu kreatywnego postanowiliśmy przygotować więcej rozwiązań społecznościowych dla graczy. Właśnie z tego powodu opóźniliśmy premierę.”

Powyższe słowa wypowiedział Andres Wilson – dyrektor generalny EA – któremu w pewien sposób wtórował Blake Jorgensen. Dyrektor finansowy wyjaśnił, że studio zamierza dopracować infrastrukturę sieciową. W grze istotnym elementem będą stałe aktualizacje i EA chce mieć pewność, że ten aspekt zostanie dopracowany przed premierą.

Źródło: http://www.dualshockers.com/new-bioware-ip-delayed-fiscal-year-2019-design-stunning/

Tagi: BioWare opóźnienie