Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2017 13:31
Battlefield 1 zalicza wyśmienity start
798V

Battlefield 1 zalicza wyśmienity start. Electronic Arts przedstawia wyniki i zwiastuje nowe gry

Electronic Arts opublikowało raport finansowy podsumowujący ostatnie miesiące. Korporacja może pochwalić się pozytywnymi rezultatami, a jednocześnie z optymizmem patrzy w przyszłość. Studia EA pracują nad mocnymi tytułami.

Już z samego rana Zax wspomniał na portalu o wielkich oczekiwaniach względem Star Wars: Battlefront II. DICE pracuje nad kolejną pozycją w uniwersum Gwiezdnych Wojen i gra ma okazać się hitem 2017 roku.

Star Wars: Battlefront II z 3 razy większą zawartością. EA prognozuje ogromną sprzedaż

Elektronicy ujawnili jednak zdecydowanie więcej danych. Battlefield 1 od dnia premiery nabyło ponad 19 milionów graczy i ten rezultat napawa deweloperów wielką dumą. Trzeba mieć świadomość, że nowa gra DICE poprawiła rezultat Battlefield 4 o 50%.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również FIFA 17 – 21 milionów graczy postanowiło zapoznać się z piłką EA Sports, ale co ciekawe tylko 12 milionów wypróbowało tryb fabularny. Jednocześnie rośnie FIFA Ultimate Team – 13% więcej zawodników postanowiło tworzyć zespoły z kart względem ubiegłego roku.

Electronic Arts pochwaliło się przychodami wynoszącymi zawrotne 4,8 miliarda dolarów – w ubiegłym roku dało się osiągnąć 4,4 miliarda dolarów. Podobnie jak w przypadku konkurencji, coraz to większą gotówkę przynosi cyfrowa sprzedaż – tym razem to aż 61% osiągniętej kwoty.

Firma przewiduje, że do końca 2017 roku sprzedaż gier osiągnie 105 milionów pudełek, co będzie znacznie lepszym rezultatem od ubiegłego roku, gdy gracze nabyli 79 milionów egzemplarzy pozycji wydawanych przez Electronic Arts.  

Na zakończenie warto przedstawić produkcje, które firma planuje wydać w przeciągu następnego roku:

  • 2 kwartał: FIFA 18, Madden 18, NBA LIFE 18, NHL 18
  • 3 kwartał: Need for Speed, Star Wars: Battlefront II
  • 4 kwartał: UFC 3

Źródło: http://www.dualshockers.com/ea-generates-record-sales-fiscal-2017-battlefield-hits-19-million-players-fifa-17-21-million/

Tagi: Electronic Arts sprzedaż gier tweet wyniki finansowe