Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.05.2017 13:19
Forza Horizon 3 z lepszym frameratem i obniżonymi wymaganiami sprzętowymi. Premiera dodatku Hot Wheels
869V

Forza Horizon 3 z lepszym frameratem i obniżonymi wymaganiami sprzętowymi. Premiera dodatku Hot Wheels

Forza Horizon 3 zrobiło się bardziej arcade'owe dzięki publikowanej dzisiaj aktualizacji Hot Wheels. Gra dorobiła się też ważnej aktualizacji dedykowanej PC. Do zabawy mogą przyłączyć się teraz posiadacze słabszych komputerów.

Rozszerzenie Hot Wheels do Forza Horizon 3 zostało już udostępnione w dystrybucji cyfrowej. Oczywiście posiadacze Przepustki Sezonowej otrzymają je bez dodatkowych opłat. W przypadku chęci nabycia tego dodatku oddzielnie trzeba pożegnać się z ok. 80 zł.

Wyścigi rodem z Micro Machines w GTA Online

Rozszerzenie jest o tyle ciekawe, że pozwala pobawić się "resorakami" jak za młodych lat, tylko że w skali 1:1. Samochody zasuwają po ogromnych rampach, niczym w zestawach zabawek z serii Hotwheels od firmy Matchbox. Na podobne motywy zdecydowało się ostatnio Rockstar w GTA Online, tylko że tutaj podano to w konwencji rodem z kultowego Micro Machines.

Warto też wspomnieć o ważnej aktualizacji dla pecetowej wersji Forza Horizon 3. Gra dorobiła się właśnie patcha, dzięki któremu znacznie poprawiono obsługę najnowszych procesorów. Gra wykorzystuje teraz lepiej również biblioteki DirectX 12, co wyraźnie zmniejsza problemy z frameratem i synchronizacją.

Jeśli to nie pomoże posiadacze słabszych PC mogą teraz wybrać w opcjach ustawienia "Very Low" w Dynamic Geometry Quality i World Car LoD, co powinno pozwolić na osiągniecie lepszego framerate'u na takim hardwarze.

Obniżono w ten sposób również minimalne wymagania. Teraz do do odpalenia Forza Horizon 3 wystarczy procesor i3 4170 (3.7Ghz) i karta graficzna klasy GT 740/ AMD R7 250x z 2GB GDDR5. Minimalna ilość systemowej pamięci RAM to 8GB.

Pecetowa wersja gry dorobiła się też wsparcia dla następujących kierownic:

· Logitech Driving Force GT

· Logitech MOMO Force Feedback Racing Wheel

· Logitech G920

· Logitech G29

· Logitech G25

· Logitech G27

· Fanatec ClubSport Wheel Base V1

· Fanatec CSV2

· Fanatec CSR

· Thrustmaster TS-PC

· Thrustmaster T150

· Thrustmaster T500 RS

· Thrustmaster TMX V1

· Thrustmaster TMX V2

· Thrustmaster T300RS

· Thrustmaster TX 458 Edition

· Thrustmaster TX 599 Edition

· Thrustmaster TX Leather Edition

· Thrustmaster TX F1 Edition

· Thrustmaster TX GTE Edition

· Thrustmaster RGT

Źródło: https://www.forzamotorsport.net/en-us/news/fh3_hot_wheels_available

Tagi: