Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.05.2017 08:47
Gwiezdne Wojny IX oraz Indiana Jones. Daty premier
2754V

Gwiezdne Wojny IX oraz Indiana Jones. Daty premier

Disney wykupił prawa do marki Star Wars 3 lata temu i amerykańska firma oczywiście zamierza wydusić z tej serii maksymalne profity. W tym zadaniu Disneyowi pomoże przede wszystkim premiera kolejnej kinowej odsłony nowej trylogii sci-fi.

Wiadomo, że Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi wskoczy na srebrny ekran 14 grudnia 2017 r. czyli w tej samej porze roku, co Przebudzenie Mocy i Łotr 1. Fani Gwiezdnych Wojen nie będą też zbyt długo czekać na kolejne filmowe atrakcje. Disney zapowiedział już, że spin-off o przygodach młodego Hana Solo trafi do kin 25 maja 2018 roku.

10 seriali, które musisz obejrzeć w 2017 roku

Co z kolejną, dziewiątą odsłoną Star Wars? Tu okazuje się, że amerykańska korporacja zrywa z zimowymi premierami. Epizod IX Gwiezdnych Wojen (który nie dorobił się jeszcze tytułu) będzie można oglądać 24 maja 2019 roku. W zanadrzu Disney ma jeszcze filmowy spin-off poświęcony przygodom Boby Fetta i Obi-Wana Kenobiego, ale tu nie ujawniono jeszcze daty premiery.

Lucasfilm przedstawił też datę premiery nowych przygód Indiany Jonesa, w których występuje Harrison Ford. Niestety tu nie mamy zbyt dobrych wieści, bo na premierę trzeba będzie poczekać aż do 10 lipca 2020 roku (wcześniej mówiono o premierze już w 2019 roku). Jak widać priorytetem dla firmy są w tej chwili kolejne odsłony Gwiezdnych Wojen.

Źródło: http://money.cnn.com/2017/04/25/media/star-wars-episode-ix-release-date/

Tagi: