Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2017 19:25
Bohater star wars: knights of the old republic
1085V

Star Wars: Knights of the Old Republic powróci? BioWare ma pracować nad wskrzeszeniem gry

Electronic Arts posiada pełne prawa do przygotowywania kolejnych gier z uniwersum Star Wars. Firma zatrudniła do przygotowywania produkcji wiele zespołów, a jednym z nich jest podobno BioWare. Twórcy mają dosłownie wskrzesić Star Wars: Knights of the Old Republic.

Tytułem wstępu pewnie warto przypomnieć – Star Wars: Knights of the Old Republic zadebiutowało pierwotnie w 2003 roku, a już w 2005 roku na rynku zadebiutował Star Wars: Knights of the Old Republic II. Następnie w 2011 roku trafił na rynek Star Wars: The Old Republic, który zaprosił do zabawy wielu graczy.

Star Wars: Knights of the Old Republic w Encyklopedii PPE.pl

W zasadzie nikogo nie powinno dziwić, że Electronic Arts chce eksperymentować w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Możemy mieć pewność, że powstaje przynajmniej jedno RPG w tym świecie, a zdaniem znanego dziennikarza nad pozycją ma pracować BioWare.

Liam Robertson znany z kanałów na YouTube "Unseen64" oraz "DidYouKnowGaming" otrzymał od swojego informatora wiadomość o powrocie Star Wars: Knights of the Old Republic. Projekt na początku miał przypominać zwykły remake, ale ze względu na rozwój produkcji zdecydowano się na coś większego, to teraz „remake/odrodzenie”, co może sugerować nie tylko odpicowanie miejscówek, ale również nową zawartość. Twórcy mają w tym wypadku rozszerzyć historie o nowe elementy i tym samym rozszerzyć akcję.

Nad grą ma oczywiście pracować BioWare Austin – studio zostało założone w 2006 roku i pracowało nad Star Wars: The Old Republic. Podobno ta formacja ma teraz zajmować się wyłącznie produkcjami w świecie Gwiezdnych Wojen.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: BioWare Electronic Arts plotka star wars: knights of the old republic