Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.03.2017 16:12
Horizon: Zero Dawn wyniki sprzedaży
3763V

Horizon: Zero Dawn z fantastycznym wynikiem. To „najlepiej sprzedająca się nowa marka” na PS4!

Holendrzy otwierają właśnie szampany. Otrzymaliśmy pierwsze wyniki sprzedaży Horizon: Zero Dawn i wynik prezentuje się naprawdę okazale. To duży sukces Guerrilla Games.

Horizon: Zero Dawn to zupełnie nowa marka przygotowana przez twórców serii Killzone. Autorzy latami rozwijali to uniwersum, ale postanowili zaryzykować i wykreowali zupełnie nowe IP. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Poradnik do Horizon: Zero Dawn

Sprzedaż Horizon: Zero Dawn przekroczyła 2,6 mln egzemplarzy w przeciągu dwóch pierwszych tygodni! To oficjalnie najlepiej sprzedająca się nowa marka PlayStation 4 od dnia premiery i jednocześnie największy debiut Guerrilla Games w historii.

Ta wiadomość jest istotna, ponieważ pokazuje, że warto przygotowywać zupełnie nowe przygody i wrzucać graczy do wielkich światów. Hermen Hulst – dyrektor zarządzający Guerrilla Games – nie ukrywa, że jest to dopiero początek opowieści Aloy!

„Jest to dopiero początek historii Aloy i naszego rozwoju świata Horizon: Zero Dawn. Z zespołem pracujemy ciężko nad rozszerzeniem tej historii.”

Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalne zapowiedzi. Pełnowymiarowe dodatki, a może od razu druga część? Wiele może się wyjaśnić na tegorocznym E3. Ja mógłbym postawić kosz wafli na prezentację DLC w Los Angeles (premiera na początku 2018 roku), a jednocześnie rozwinięcie drugiej części. Oby!

Materiał: Horizon Zero Dawn - Story Trailer | PS4

Tagi: Horizon: Zero Dawn Sony wyniki sprzedaży