Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.03.2017 13:03
Sports Seoul: Premiera remastera StarCraft już w czerwcu
603V

Sports Seoul: Premiera remastera StarCraft już w czerwcu

Plotki na temat zremasterowanej wersji StarCraft krążą po Sieci od jakiegoś czasu. We wrześniu mieliśmy otrzymać pierwszą zapowiedź takiego wydawnictwa, co nie nastąpiło. Fani RTS-ów nie powinni jednak porzucać nadziei.

W sierpniu 2016 r. Igor twierdził, że już we wrześniu możemy doczekać się zapowiedzi StarCraft HD. Niestety kryształowa kula redakcyjnego kolegi w tym przypadku zawiodła, bo Blizzard milczało na temat tej produkcji przez cały 2016 rok.

StarCraft w Encyklopedii PPE.pl

Sytuacja ma się zmienić w tym roku. Wg znanego portalu Sports Seoul z Korei Południowej, piszącego głównie o eSporcie, prace Blizzard nad remasterem StarCraft są już zaawansowane. Gra miałaby w takiej wersji wrócić na scenę eSportu. Liczyć możemy na grafikę podciągniętą do rozdzielczości 1080p oraz oczywiście zaktualizowaną obsługę serwerów Battle.net.

Jeśli chodzi o gameplay, balans i szybkość zabawy, to remaster StarCraft ma zachować charakter rozgrywki z rozszerzenia Brood War.

Informacja wg Sports Seoul pocbodzi od osób pracujących lub blisko związanych z Blizzard. Ujawnienie istnienia remastera StarCraft może nastąpić jeszcze w marcu, a premiera wg Sports Seoul ma się odbyć już w maju lub czerwcu.

Źródło: http://attackofthefanboy.com/news/rumors-remastered-starcraft/

Tagi: