Darkside. Wyciekły grafiki z kosztownej pomyłki Santa Monica Studio

Gry
24882V
Darkside. Wyciekły grafiki z kosztownej pomyłki Santa Monica Studio
Bartosz Dawidowski | 17.02.2017, 09:11

Santa Monica Studio obecnie znajduje się w finalnej fazie prac nad nowym God of War (autorzy chwalili się w grudniu, że ich tytuł można już przejść od początku do końca). Nawet najlepszym zdarzają się jednak czasem spektakularne potknięcia. Np. takie jak w przypadku Darkside.

Ważne by te "potknięcia" wyławiać już w fazie wczesnej produkcji. Niestety tak podobno nie stało się w przypadku projektu Darkside, który został skasowany w 2015 roku.

Praca nad God of War w finalnej fazie

Wg branżowych informatorów Santa Monica utopiło w Darkside znaczącą ilość funduszy (niektórzy mówią nawet o ok. 100 milionach dolarów) przed podjęciem decyzji o zakończeniu produkcji. Czym właściwie miała być ta gra? Ekskluzywną dla PlayStation 4 strzelaniną science-fiction. Wg plotek tytuł miał wypadać gorzej niż Destiny, co stanowiło główny argument w zakończeniu nad nim pracy.

Dopiero teraz, po ponad roku od decyzji o skasowaniu gry, pojawiają się grafiki koncepcyjne, które wykorzystywane były w trakcie produkcji Darkside.

W naszej galerii znajdziecie wszystkie grafiki koncepcyjne z Darkside, które pojawiły się w ostatnich dniach w Sieci. Materiały pochodzą z portfolio grafika Erika San Jose, pracującego w Santa Monica.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2017/02/art_from_sony_santa_monicas_cancelled_ps4_game_surfaces

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper