Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.02.2017 16:59
Kona
1127V

Kona. Data premiery mroźnej i tajemniczej opowieści

W marcu nie brakuje wielkich gier od znanych deweloperów, ale ten gorący okres próbują wykorzystać również mniejsi deweloperzy. Studio Parabole właśnie potwierdziło datę premiery Kona i jednocześnie zapowiedziało premierę na PlayStation 4.

Kona to połączenie przygodówki z survivalem, w której akcja została zaprezentowana z perspektywy pierwszej osoby. Za tytuł odpowiada studio Parabole. W produkcji gracz trafia do tajemniczego miasteczka, z którego zniknęli wszyscy mieszkańcy.

Skyforge. Wielki MMORPG trafi na PlayStation 4

Akcja opowieści została umiejscowiona w październiku 1970 roku w kanadyjskiej prowincji Quebec. Natomiast opowieść koncentruje się na konflikcie bardzo bogatego biznesmena W. Hamiltona, który czerpie mnóstwo gotówki z kopalń miedzi. Bogacz ma spory problem z natywną społecznością, która uważa, że jego pracownicy niszczą kulturowy dorobek tego miejsca. Sytuacja zagęszcza się, gdy dom Hamiltona zostaje zdewastowany – w tej sytuacji mężczyzna postanawia wynająć detektywa, a zarazem weterana wojennego do pomocy. W postać Carla Fauberta wciela się gracz, który docierając na miejsce dostrzega, że wszyscy mieszkańcy okolicy zniknęli. Z tego powodu podczas rozgrywki należy rozwikłać tajemnicę zaginięcia całej społeczności.  

W trakcie historii należy przemierzać kolejne lokacje, szukać poszlak, rozwiązywać zagadki logiczne i na własną rękę układać całą opowieść. Protagonista może początkowo korzystać wyłącznie z aparatu fotograficznego i notatnika do gromadzenia konkretnych informacji.

Autorzy postanowili urozmaicić historię przez liczne elementy survivalowe – gracz musi zwracać uwagę na stan Carla, a jednocześnie unikać krwiożerczych bestii.  

Kona zadebiutuje na PlayStation 4 i komputerach osobistych 17 marca.

Materiał: Kona | Announcement Trailer

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/02/16/unravel-and-survive-a-canadian-mystery-in-ps4s-kona-out-17th-march/

Tagi: data premiery Kona parabole zapowiedz