Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.02.2017 11:58
NieR: Automata. Twórcy pokazują otwarty świat gry i system „reinkarnacji”
713V

NieR: Automata. Twórcy pokazują otwarty świat gry i system „reinkarnacji”

W trakcie weekendu otrzymaliśmy świetny zwiastun NieR: Automata, ale to nie koniec atrakcji dla osób wyczekujących tej bardzo obiecująco zapowiadającej się gry akcji z elementami RPG.

Twórcy Bayonetty ponownie uderzają ze świeżym gameplayem z NieR: Automata. Tym razem zademonstrowano aż 25 minut rozgrywki z nowej produkcji.

Recenzja NieR: Automata

Po gameplayu z NieR: Automata oprowadza pracownik Square Enix, który tłumaczy po kolei elementy składowe zabawy.

W Nier: Automata pojawi się okazja do zaliczenia wielu questów pobocznych, a także m.in. opcja jeżdżenia na spotykanych dzikich zwierzętach. Stwory wykorzystamy jako pojazdy, jeśli znajdziemy i wykorzystamy specjalne przedmioty, które służą do ich wabienia. Co ciekawe - zwierzaki będzie można również wykorzystywać do atakowania przeciwnik (np. poprzez szarżowanie na przerośniętych wieprzku).

Ważnym elementem zabawy będzie też rozwijanie zdolności androidki 2B. Wzmacniać będziemy m.in. poziom zdrowia, obronę i potencjał ofensywny bohaterki, a zrobimy to przez montowanie cybernetycznych upgrade'ów.

Nier: Automata ciekawie traktuje śmierć 2B. Okazuje się, że kiedy polegniemy w trakcie akcji, świadomość bohaterki zostaje przeniesiona do nowego ciała. Można następnie udać się w miejsce, gdzie leżą "zwłoki" androidki i spróbować w takiej sytuacji naprawić leżące ciało. Gra daje pewną szansę na powodzenie operacji. Jeśli się uda, to zyskamy tymczasową towarzyszkę do pomocy. Jeśli nie... robot zacznie walczyć z 2B.

Tagi: