Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2016 19:48
Anulowany Sleeping Dogs 2 było zbyt ambitne. Znamy szczegóły gry
1601V

Anulowany Sleeping Dogs 2 było zbyt ambitne. Znamy szczegóły gry

Amerykańska korporacja potwierdziła wrzucenie odpicowanej wersji Sleeping Dogs do grudniowej oferty Games with Gold. Jest to bez wątpienia dobry moment na poznanie kilku informacji o kontynuacji, która nigdy nie zadebiutuje. 

Autorzy Sleeping Dogs przez kilka miesięcy pracowali nad kontynuacją, która miała zdecydowanie rozbudować znaną nam opowieść. United Front Games zdecydowało się umiejscowić wydarzenia w chińskim mega-mieście Pearl River, które rozmiarem miało zdecydowanie przewyższyć miejscówkę z pierwszej odsłony.

Gracze ponownie wcieliliby się w Wein Shena, ale główny bohater pierwowzoru miałby towarzysza. Henry Fang wniósłby do opowieści spory powiew świeżości, a chcąc poznać dokładnie historię musielibyśmy przejść każdą misję dwukrotnie.

Autorzy pracowali również nad kooperacją i aplikacją towarzyszącą. Ten drugi element mógłby pomóc graczom i zainteresowani dla przykładu przyzwaliby helikopter. Interesująco zapowiadał się system „stanu rozgrywki” – gra miała sprawdzać dokonania wszystkich fanów i określać poziom przestępczości. Gdyby ludzie biegali po przykładowo dzielnicy „Gruszkos” i tam wszczynaliby bójki, to mogliby się spodziewać w tym miejscu większej liczby patroli policji.

Jak wiadomo tytuł został anulowany i według dostępnych informacji projekt był po prostu zbyt ambitny dla United Front Games. Kanadyjczycy wcześniej przygotowali wyłącznie ModNation Racers, LittleBigPlanet Karting, pomagali przy Tomb Raider oraz oczywiście stworzyli Sleeping Dogs.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-11-22-cancelled-plans-for-sleeping-dogs-2-were-ridiculously-ambitious

Tagi: sleeping dogs sleeping dogs 2 United Front Games