LittleBigPlanet Karting

LittleBigPlanet Karting

6,5
84 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
United Front Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.11.2012
Europa:
09.11.2012
Polska:
09.11.2012
Producent:
United Front Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
06.11.2012
Europa:
09.11.2012
Polska:
09.11.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: LittleBigPlanet Karting (PS3)
7.0
Recenzja: LittleBigPlanet Karting (PS3)

LittleBigPlanet Karting - opis gry

LittleBigPlanet Karting jest grą wyścigową z udziałem Sackboy’a stworzoną przez United Front Games we współpracy z Media Molecule i wydaną przez Sony w listopadzie 2012 roku na konsolę PlayStation 3. Zanim deweloper United Front Games rozpoczął prace nad LBP Karting, miał na swoim koncie zbliżone tematycznie ModNation Racers.

LBP Karting wygląda praktycznie identycznie jak LittleBigPlanet 2, gdyż całość działa na tym samym silniku. Mamy tutaj zarówno kapsułę, którą możemy urządzać, mamy popit, w którym możemy customizować postać czy wybrać pojazd, a poziomy, tak jak to było wcześniej, podzielone są na światy - planety (na każdej jest średnio około dziesięć podpoziomów). Poza designem menu, występują tu postacie stworzone w identyczny sposób, jak w całym uniwersum - wydziwione, powycinane z papieru, bądź wyglądające na uszyte z materiału. United Fronts Games zaimplementowało w Karting tryb opowieści. Składa się on z głównego wątku fabularnego (który gracz może przechodzić wyłącznie w trybie pojedynczego gracza, bądź do czterech osób lokalnie na konsoli) oraz pomniejszych wyścigów odblokowujących się po wygraniu kolejnych głównych.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gracz mogą się ścigać na kilka sposobów. Dostępne są: zwykły wyścig (we wszystkich rodzajach trzeba zająć co najmniej 3. miejsce, żeby zaliczyć poziom), deathmatch (kto najwięcej razy zniszczy przeciwnika, ten wygrywa), time-trial (wyznaczone są tęczowe checkpointy, które trzeba pokonać w określonym czasie) i misje specjalne. Gra kierowana jest do młodszych odbiorców, co rzutuje na poziom trudności, który jest stosunkowo niski. Również i tym razem twórcy udostępnili możliwość tworzenia własnych poziomów i tras, którymi następnie można dzielić się z innymi graczami przez Sieć. Gracz nie może jednak budować swoich pojazdów, a różne auta nie posiadają specjalnych funkcji czy specyficznego sposobu jazdy - wszystkimi pojazdami w grze kieruje się w identyczny sposób.

 

LittleBigPlanet Karting działa na silniku „dwójki”, zatem nie imponuje technicznym wykonaniem, nadrabia za to ciekawym designem świata i postaci, jak również specyficznym klimatem. Podobnie jak wszystkie wcześniejsze gry z LittleBigPlanet w tytule, również Karting doczekało się polskiej wersji językowej.

Wideo - LittleBigPlanet Karting

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper