Podła zagrywka twórców 007: First Light! Wprowadzili znienawidzony przez graczy system tuż przed premierą gry

Gry
1026V
007 First Light
Łukasz Musialik | Dzisiaj, 13:47
PS5 XSX|S NS2 PC

Złe wieści dla osób czekających na grę 007: First Light. Studio IO Interactive przygotowuje się do premiery zaplanowanej na 27 maja, jednak w bazie SteamDB oraz na karcie gry na Steamie pojawiła się nagła modyfikacja.

Do produkcji dodano kontrowersyjny system antypirackiej ochrony Denuvo. Informacja ta była ukrywana od momentu uruchomienia zamówień przedpremierowych. Deweloperzy ewidentnie zwlekali z jej ujawnieniem do ostatniego momentu, obawiając się negatywnej reakcji graczy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Steam / Denuvo
resize icon

Technologia ta jest powszechnie krytykowana przez graczy komputerowych ze względu na zły wpływ na płynność i wydajność działania gier. Przeciwnicy wskazują, że rozwiązanie to uderza głównie w uczciwych kupujących.

Część użytkowników zapowiedziała już, że wstrzyma się z zakupem do czasu pojawienia się testów wydajnościowych. Pojawia się jednak nadzieja, ponieważ IO Interactive korzystało już z Denuvo przy serii Hitman i usunęło je po pewnym czasie.

Bardzo możliwe, że w kolejnych miesiącach system zniknie także z przygód agenta 007. Tytuł zmierza równolegle na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S, a w późniejszym czasie trafi również na Nintendo Switch 2.

Źródło: Steam

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper