Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2016 17:01
Morskie bitwy rozpoczną się już w sierpniu. Statki trafią do War Thunder
1190V

Morskie bitwy rozpoczną się już w sierpniu. Statki trafią do War Thunder

Gaijin Entertainment w świetny sposób dba o markę War Thunder. Gra jest systematycznie rozwijana i dzięki licznym aktualizacjom na serwerach trudno się nudzić. Twórcy postanowili ubarwić zabawę i zapowiedzieli wprowadzenie rywalizacji na wodzie.

Gaijin Entertainment postanowiło zapowiedzieć „Wilki Morskie” – rozszerzenie zadebiutuje jeszcze w tym roku i podczas zmagań gracze wskoczą w dynamiczne okręty bojowe. Twórcy chcą zaoferować graczom dynamiczną rywalizację, która będzie zdecydowanie różnić się od rywalizacji czołgów. Tak o dodatku wypowiedział się Kirill Yudintsev, Dyrektor Kreatywny Gaijin Entertaiment:

"Nasze testy wewnętrzne wykazały, że walki wielkimi pancernikami są zbyt długie i powolne lub wymagają znacznych zmian w projektach statków, co czyniło je mało realistycznymi. Z tego powodu wychodzimy do fanów naszego tytułu z jednostkami szybkiego ataku, które rzadko są wykorzystywane w grach. Małe statki idealnie nadają się do schematu rozgrywki w War Thunder. Ci szybcy, zwinni i niebezpieczni “Wilki Morskie” są godnym wsparciem dla naszych samolotów i czołgów."

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, ponieważ po premierze DLC gracze będą mogli uczestniczyć w rywalizacji na lądzie, morzu i w powietrzu. Twórcy zadbają o dodanie sił morskich dla każdego narodu, a pierwsze zmagania odbędą się już w przyszłym tygodniu w Kolonii. Testy beta zostały zaplanowane na końcówkę roku.

Studio potwierdza, że tym razem chce zaoferować graczom wysoki realizm:

"Wysoki poziom realizmu jest jedną z kluczowych zalet War Thunder. Wszystkie pojazdy zostały odwzorowane na podstawie rzeczywistych odpowiedników. Klasyczne bitwy statków w czasie wojny były sprawdzianem cierpliwości i planowania. Starcia trwały od paru godzin do nawet kilku dni. W War Thunder, gdzie na jednej mapie walczą wszystkie rodzaje pojazdów, a gracze kontrolują zarówno samoloty, czołgi, jak i statki, nie jest możliwa zmiana wielkości jednostki pływającej lub sztuczne przyspieszenie zegara odliczającego czas pojedynku. Całość rozgrywki musi być spójna i logicznie ze sobą połączona."

Do bety zostaną zaproszeni wybrani gracze, ale jeśli nie macie szczęścia, to możecie nabyć „pakiet startowy”, który pozwala wyruszyć do walki i doda do Waszego zestawu maszyn unikalny statek: 

  • Pierwszy pakiet startowy zawiera radziecki Projekt 1124. Wieżyczka z działem z czołgu T-34 i dwa karabiny maszynowe 12.7 mm pozwolą kanonierce efektywnie eliminować wrogie łodzie i samoloty na niskim pułapie. Głównym atutem okrętu stworzonego w ZSRR jest wyrzutnia rakiet niekierowanych M-13-M1, czyli legendarna Katiusza. 
  • Drugi pakiet startowy odblokowuje w grze amerykański PT-109, czyli typ torpedowca, na którym kiedyś służył i wykazał się aktem wojennego bohaterstwa jeden z prezydentów Stanów Zjednoczonych, John F. Kennedy. Podczas jednej z operacji łódź Kennedy’ego została staranowana przez japoński niszczyciel – Amagiri. Pomimo poważnych uszkodzeń kadłuba, porucznik Kennedy, dzięki zdecydowanym i trafnym decyzjom, uratował życie dziesięciu członkom załogi zniszczonego torpedowca. W War Thunder PT-109 jest szybkim i zwrotnym statkiem wyspecjalizowanym do niszczenia jednostek nawodnych. Jego cztery torpedy, z których każda waży prawie 1200 kg, są niezwykle skutecznym narzędziem do całkowitej anihilacji statków wroga. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: