Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2016 22:14
Może powstać The Evil Within 2 i Rage 2
880V

Może powstać The Evil Within 2 i Rage 2

Nowe marki mają zawsze bardzo trudne zadanie. Muszą nie tylko przekonać do siebie fanów, ale jednocześnie wygenerować odpowiednie zyski, dzięki którym wydawca może podjąć decyzję o przygotowaniu kontynuacji. W przypadku The Evil Within i Rage Bethesda nie może narzekać. 

Bethesda od wielu lat ma w swoim katalogu stałe IP, które są systematycznie rozwijane i gracze mogą poznawać nowe opowieści z między innymi The Elder Scrolls, czy też Fallout. Amerykanie jednak nie tylko tworzą, a zajmują się również wydawaniem i w katalogu studia można znaleźć wiele ciekawych produkcji – warto tutaj na pewno wymienić Rage, Brink, Dishonored, Wolfenstein: The New Order, czy też The Evil Within.

Każda firma musi zarabiać, więc tylko odpowiednie wyniki pozwolą autorom przygotować kontynuację. Szef marketingu z Bethesdy – Pete Hines – w ostatniej wypowiedzi zaznaczył, że Rage oraz The Evil Within mogą otrzymać następne odsłony:

„Pytanie: Czy sprzedaż The Evil Within była odpowiednia, by przygotować kontynuację?
Pete Hines (bez wahania): Tak!
Pytanie: A Rage?
Pete Hines: Myślę, że tak.”

Deweloper nie mógł oczywiście zdradzić szczegółów oraz potwierdzić przygotowanie nowych przygód, ale kontynuacja The Evil Within wydaje się pewniakiem – twórcy pierwowzoru wciąż pracują nad niezapowiedzianym tytułem.

Na tegorocznym E3 firma przedstawiła kolejne tytuły, ale wiele na to wskazuje, że wewnętrzne zespoły Amerykanów przygotowują następne pozycje. Nie możemy zapomnieć jeszcze o tajemniczym Wolfenstein.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Bethesda pete hines rage the evil within