Brink

Brink

5,7
64 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.9
PS3 5.8
X360 5.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Splash Damage
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
10.05.2011
Europa:
13.05.2011
Polska:
13.05.2011
Producent:
Splash Damage
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
10.05.2011
Europa:
13.05.2011
Polska:
13.05.2011

Brink - opis gry

Brink jest strzelaniną z widokiem z oczu bohatera stworzoną przez studio Splash Damage i wydaną przez firmę Bethesda Softworks w maju 2011 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Brink jest pierwszą produkcją na konsole domowe, za jaką odpowiada brytyjski deweloper, który wcześniej tworzył tylko na komputery klasy PC.

Fabuła Brink opowiada o świecie niedalekiej przyszłości, zniszczonym przez katastrofę ekologiczną. Niczym w filmowym  Wodnym świecie z Kevinem Costnerem, cała planeta to wielki ocean, na powierzchni którego unosi się wielka pływająca metropolia - Arka - miejsce, gdzie żyją w luksusie resztki ludzkości. Taki stan rzeczy nie podoba się całym rzeszom biedniejszych uciekinierów żyjących na obrzeżach tego wielkiego miasta, w slumsach. Jak łatwo się domyśleć, szybko dochodzi do konfliktu między tymi dwoma obozami. Historia w grze Splash Damage jest jednak tylko pretekstem do tego, aby gracz mógł zapoznać się z mechaniką rozgrywki w kampanii, gdyż solą tego tytułu jest rywalizacja przez Sieć.

Właściwa zabawa w Sieci rozpoczyna się od procesu tworzenia naszej postaci, a gra od razu atakuje gracza setkami różnych możliwości. Podobnie jak w innych typowych sieciowych strzelankach za każda akcję, celny strzał, wykonanie zadania czy zabicie wroga, otrzymujemy punkty doświadczenia. Przeznaczamy je głównie na zakup nowego uzbrojenia, ale również na odblokowanie dodatkowych umiejętności dla postaci. Deweloper opracował dużą ilość interesujących trybów zabawy, które w większości wypadków wymuszają na grającym realizację pewnych określonych zadań. Misje są zresztą bardzo zróżnicowane - począwszy od osłaniania przed atakiem różnych obiektów, aż po akcje dywersyjne na ternie wroga czy niszczenie całych budynków, każde z zadań wymaga zawsze współpracy od całej drużyny.

Brink działa na starym silniku graficznym Id Tech 4, lecz grze tego jednak zupełnie nie widać - tekstury są niezwykle szczegółowe i plastyczne, wszystkie modele postaci również. Do tego w grze walczymy w wielu różnych sceneriach. Na całym świecie gra zebrała mieszane recenzje.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Brink

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper