Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.06.2016 09:15
Microsoft znów obniża cenę Xbox One - czy znajdą się jeszcze chętni na "Grubasa"?
3052V

Microsoft znów obniża cenę Xbox One - czy znajdą się jeszcze chętni na "Grubasa"?

Standardowe wydanie Xbox One S z dyskiem 500GB ma kosztować 299 dolarów. Microsoft musi oczywiście w tym momencie jakoś zachęcić klientów do kupowania "grubego" modelu konsoli. Najlepiej zrobić to obniżając cenę sprzętu.

Microsoft obniża po raz czwarty cenę Xbox One. Przed rozpoczęciem targów E3 2016 firma ogłaszała, że nowa cena XOne to 299 dolarów. Aktualnie "Grubą" konsolę z dyskiem 500GB można wyrwać już za 279 dolarów (oferta jest już dostępna m.in. na amerykańskim Amazon i w innych dużych sieciach sprzedaży). Oferta ma być dostępna tylko do 1 października, ale znając poprzednie zagrania Microsoftu pewnie zostanie przedłużona.

Pytanie czy firma znajdzie zainteresowanych na stary model konsoli, w momencie gdy już w sierpniu na rynku pojawi się zgrabny Xbox One S, który ma kosztować w wersji z dyskiem 500GB tylko 20 dolarów więcej?

Microsoft nie potwierdził jeszcze, że kończy definitywnie produkcję starego modelu XOne, ale wszystko wskazuje na taki rozwój wydarzeń.

Warto przypomnieć przy okazji, że w przyszłym roku firma wprowadzi na rynek potężny model Xbox One Project Scorpio. O tym z jaką mocą możemy mieć do czynienia w przypadku tego sprzętu przeczytacie więcej tutaj.

Poniżej możecie obejrzeć porównanie gabarytów XOne i XOne S.

Źródło: http://www.theverge.com/2016/6/14/11934266/microsoft-xbox-one-279-price

Tagi: