Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2016 13:53
Gry na Xbox One S mogą wyglądać i działać lepiej niż na Xbox One. Zobaczcie unboxing
4506V

Gry na Xbox One S mogą wyglądać i działać lepiej niż na Xbox One. Zobaczcie unboxing

Na dobry początek konferencji Microsoftu przywitaliśmy nową konsolę. Xbox One S zadebiutuje w sierpniu, a już dzisiaj otrzymujemy gruby konkrety dotyczące urządzenia. Posiadacze sprzętu będą mogli cieszyć się z lepiej wyglądających i działających produkcji. 

Microsoft gra w otwarte karty. W przyszłym roku na rynku będą dostępne trzy konsole, ale każde urządzenie będzie w 100% kompatybilne z pozostałymi. W konsekwencji każdą grę załączymy na Xbox One, Xbox One S oraz Project Scorpio.

Musimy jednak wiedzieć, że sprzęty posiadają różną moc – nawet Xbox One S otrzyma mocniejsze podzespoły od swojego starszego-większego brata i dzięki temu gracze mogą liczyć na mały progres w prezentacji tytułów.

Sprawę skomentował Rod Fergusson – szef studia The Coalition – który nie ukrywa, że Gears of War 4 będzie działać i wyglądać lepiej na nadciągającym urządzeniu. Microsoft zapowiadając urządzenie wspomina głównie o mniejszych gabarytach, ale Fergusson zaznacza, że konsola jest również potężniejsza (lepszy GPU i CPU) i tę moc udało się wykorzystać deweloperom. Dzięki temu możemy mieć pewność, że podczas niektórych fragmentów rozgrywki – tych bardziej wymagających – Gearsy będą działać lepiej na Xbox One S.

Oczywiście największy skok jakościowy zauważymy dopiero w przyszłym roku – Project Scorpio ma być prawdziwym potworem, który pozwoli deweloperom przygotowywać wszystkie pozycje w płynnych 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K.

Na deser zapraszam Was na prezentację Xbox One S – Major Nelson postanowił przedstawić urządzenie, które wygląda naprawdę przyzwoicie. Podczas prezentacji pojawił się Carl Ledbetter, który miał okazję projektować maszynę. 

 

Źródło: http://www.polygon.com/2016/6/13/11927732/xbox-one-s-performance-gears-4

Tagi: Microsoft rod fergusson unboxing xbox one s