Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 23.05.2016 12:39
Oferty pracy ZeniMax zdradzają, że id Software może przygotowywać nową odsłonę serii Quake
1118V

Oferty pracy ZeniMax zdradzają, że id Software może przygotowywać nową odsłonę serii Quake

Ledwo skończyliśmy odświeżoną wersję Dooma, a już pojawiają się pogłoski, że id Software zamierza przywrócić blask swej kolejnej wielkiej marce.

Mowa tu oczywiście o kolejnej legendzie, czyli grze Quake. To, że studio zainteresowane jest tym IP, możemy wprost wyczytać z najnowszych ogłoszeń firmy, która poszukuje nowych pracowników. Znajduje się w nich zapis mówiący o tym, że "studio poszukuje osoby do zespołu deweloperskiego, który pracuje nad legendarnymi markami, takimi jak DOOM i QUAKE".

Wcale nie pogardzilibyśmy nową odsłoną Quake, o ile utrzyma tak wysoki poziom jak ostatnia batalia z piekielnymi istotami na Marsie. Tym bardziej, że minęło bardzo wiele czasu od kiedy po raz ostatni stawialiśmy czoła kosmicznej armii Stroggów. Quake 4 zadebiutował na rynku niemal 11 lat temu, a  sieciowa gra Enemy Territory: Quake Wars trafiła do sprzedaży w 2007 roku. Już najwyższy czas, by ponownie wcielić się w członka GDF.

Choć chętnie zobaczylibyśmy również bardziej radykalny powrót do korzeni, czyli do demonicznych klimatów pierwszej odsłony serii.

Źródło: http://www.gamnesia.com/news/A-Job-Listing-Suggests-id-Software-is-Working-on-Rebooting-Quake

Tagi: ID Software quake Zenimax