Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2016 15:34
Twórcy Outlast II wzięli sobie do serca wszystkie opinie graczy. Mamy zarys historii drugiego horroru
802V

Twórcy Outlast II wzięli sobie do serca wszystkie opinie graczy. Mamy zarys historii drugiego horroru

Pod koniec ubiegłego tygodnia zobaczyliśmy pierwszą rozgrywkę z Outlast II. Na pierwszy rzut oka twórcy nie rewolucjonizują rozgrywki, ale studio postanowiło wyjaśnić kilka zagadnień. Twórcy postanowili wziąć sobie do serca wszystkie opinie graczy i przygotować zdecydowanie lepszą produkcję. 

Pierwszy materiał z Outlast II pokazuje, że autorzy nie uciekają od sprawdzonych patentów i ponownie naszym największym przyjacielem będzie kamera, dzięki której dostrzeżemy zbliżające się zło. Twórcy postanowili nie rewolucjonizować tego ciekawego patentu, ale studio i tak postanowiło znacznie polepszyć pozycje.

Współzałożyciel Red Barrels – Phillippe Morin – podczas ostatniej audycji live-stream wyjaśnił, że deweloperzy przebudowali od podstaw sztuczną inteligencję, ponieważ był to jeden z najsłabszych elementów pierwowzoru. AI jest teraz zdecydowanie bardziej złożone i możemy w tej sytuacji liczyć na ciekawe wydarzenia na ekranie. Morin podkreślił, że cała ekipa dokładnie przestudiowała informacje zwrotne od graczy i dzięki temu kontynuacja będzie lepsza.

W przypadku historii otrzymamy ciekawy łącznik – za pomocą komiksu scenarzyści połączą Outlast z Outlast II i tym samym wprowadzą nas do nowej opowieści. Głównym bohaterem dwójki został mężczyzna, który będzie chciał zbadać sprawę nietypowego morderstwa. Z tego powodu bierze samochód i jedzie badać kaniony Arizony, jednak ulega wypadkowi, a po przebudzeniu znajduje się w zacisznej miejscowości, w której wszyscy mieszkańcy wierzą, że „koniec nadchodzi”.

Twórcy przyglądają się również wirtualnej rzeczywistości, ale Red Barrels to nadal bardzo mała formacja składająca się z około 18 osób i aktualnie autorzy nie chcą powiedzieć za wiele. Po Outlast II może nadejść Outlast VR, jednak jest za wcześnie, by cokolwiek zapowiadać. 

Źródło: http://wccftech.com/outlast-2s-ai-has-been-rewritten-from-scratch-an-outlast-vr-game-is-probably-going-to-happen/

Tagi: outlast ii phillippe morin red barrels