Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2016 16:58
Gears of War 4 otrzyma split-screen. Twórca opowiada o testach beta
620V

Gears of War 4 otrzyma split-screen. Twórca opowiada o testach beta

Jeszcze w kwietniu sprawdzimy Gears of War 4, więc deweloperzy postanowili wyjaśnić kilka zagadnień dotyczących produkcji. W tytuł bez problemu pogramy na podzielonym ekranie i wspólnie z kumplem będziemy miażdżyć nadciągających oponentów.

Dokładnie 18 kwietnia rozpoczną się testy Gears of War 4. Twórcy wcześniej zapowiedzieli, że w tym dniu z tytułem zapoznają się gracze, którzy zagrali w Gears of War: Ultimate Edition (Xbox One/Windows10). Jednak już 24 kwietnia zmagania zostaną rozszerzone i będziemy mogli uczestniczyć w otwartych testach.

W sprawie wydarzenia postanowił wypowiedzieć się Rod Fergusson, który postanowił wyjaśnić ważną kwestię. W trakcie bety sprawdzimy bardzo wczesny kawałek kodu, więc musimy liczyć się z napotkaniem na błędy lub pewne niedogodności. Autorzy przestrzegają, że gra nie zaprezentuje finalnej wersji, ponieważ przedstawiony kawałek nie został jeszcze specjalnie wypolerowany. To prawdziwa techniczna beta.

Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość dla fanów kanapowej rozgrywki. Fergusson zaznaczył, że w trybie sieciowym bez problemu zagramy w kooperacji. Ekran zostanie podzielony, ale w tej sytuacji musimy liczyć się z mniejszą liczbą klatek na sekundę. Multiplayer czwartej odsłony Gearsów śmiga normalnie w 60 klatkach na sekundę, ale podczas kooperacji zagramy w 30 fps-ach. Warto na pewno dodać, że już wcześniej dowiedzieliśmy się, że w kampanii również pojawi się split-screen.

Ja oczywiście bardzo chętnie zapoznam się z tym kodem. Akurat Gears of War ma w moim sercu specjalne miejsce, więc na pewno chętnie sprawdzę nadciągającą pozycję The Coalition.

Źródło: http://gamingbolt.com/gears-of-war-4-split-screen-co-op-confirmed

Tagi: beta Gears of War 4 Microsoft rod fergusson The Coalition