Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.04.2016 17:04
Odgrzewane trupy nie smakują najlepiej. Są pierwsze recenzje Resident Evil 6 HD
1320V

Odgrzewane trupy nie smakują najlepiej. Są pierwsze recenzje Resident Evil 6 HD

Capcom zdecydował się odświeżyć kolejne trzy odsłony serii Resident Evil i wrzucić tytuły na PlayStation 4 i Xboksa One. Na początek gracze mogą zapoznać się z Resident Evil 6, które podobno nie smakuje najlepiej. Zapoznajcie się z pierwszymi opiniami na temat tego kotleta. 

Resident Evil 6 zadebiutował na poprzedniej generacji i komputerach osobistych w 2012 roku. W konsekwencji deweloperzy nie musieli się specjalnie starać i malować wszystkich lokacji od podstaw. Już pierwsze porównania pokazały, że Capcom serwuje nam zwykłą powtórkę z rozrywki.

W zasadzie produkcja już 4 lata temu nie prezentowała oczekiwanej jakości. Tytuł zamiast straszyć zaoferował graczom strzelankę, która w dodatku nie zadowoliła wszystkich sympatyków gatunku.  Właśnie z tego powodu trudno tutaj mówić o wyjątkowych ocenach i oczekiwanej jakości, bo port przygotowany na PlayStation 4 i Xboksa One nie został pod żadnym względem usprawniony. Choć pozycja działa w 1080p i 60 klatkach na sekundę, to w obu przypadkach nie możemy mówić o porządnej pracy deweloperów. Pod względem grafiki wyraźnie można dostrzec niekonsekwencje w pracach, a w wielu miejscach projekt nie trzyma stałych fps-ów. Autorzy tylko dodali wszystkie rozszerzenia, ale nie usunęli błędów, czy też nie zajęli się niedogodnościami. Gra nadal charakteryzuje się niewygodnym kontrolowaniem bohaterów i płytkim strzelaniem.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Resident Evil 6 i macie ochotę na przyjemną strzelankę, to możecie się zainteresować. Tak prezentują się pierwsze oceny odpicowanego RE6 (aktualna średnia 55%)

  • 80% - IGN Spain
  • 80% - LaPS4
  • 78% - Hobby Consolas 
  • 75% - Vandal Online
  • 40% - Metro GameCentral
  • 30% - The Jimquisition

Tagi: Capcom oceny Resident Evil 6