Kryspin Kras Kryspin Kras 01.04.2016 10:00
Axiom Verge nareszcie zawita na inne konsole! Wersja na PS Vita wkrótce
510V

Axiom Verge nareszcie zawita na inne konsole! Wersja na PS Vita wkrótce

Po ponad roku oczekiwania w niepewności, fani zakurzonego gatunku metroidvanii mogą odetchnąć z ulgą. Jeden z najlepszych przedstawicieli tego gatunku nareszcie trafi na przenośną konsolę Sony oraz inne sprzęty! 

Axiom Verge, dzieło jednego człowieka - Thomasa Happa - swoją premierą rok temu podbiło rynek, zgarniając świetne oceny i recenzje chwalące zarówno oprawę audio-wizualną jak i sam gameplay. Gra, jako bardzo dobry przedstawiciel zapomnianego lekko gatunku metroidvanii idealnie uzupełnił braki po absencji długo wyczekiwanej kontynuacji Metroida od Nintendo na którym najsilniej wzorował się twórca. Gra osiągnęła nie lada sukces i pojawiła się nawet w miesięcznej subskrypcji IndieBoxa z całym mnóstwem interesujących gadżetów. 

W momencie premiery gry na PlayStation 4 zapowiedziano, iż wkrótce pojawi się również wersja na PlayStation Vita z opcją Cross Buy. To "wkrótce" trwało długi rok, ale nareszcie spragnieni gracze będą mogli położyć swoje ręce na tym świetnym kąsku już 19 kwietnia, za cenę 10% niższą niż zwykle (75 zł)! 

Sam twórca przeprasza za tak długi czas oczekiwania, ale problemy związane z częściowo niewspieraną już technologią w której gra została stworzona znacznie utrudniły przeportowanie gry na inny sprzęt. Z pomocą Sony udało się jednak powoli, miesiąc po miesiącu, sukcesywnie przenosić tytuł na Vitę. 

Z dodatkowych informacji wiemy jeszcze, że w tym roku ma się pojawić wersja na Xbox One oraz na Wii U. Dokładnej  daty niestety brak, ale miejmy nadzieję, że nie przyjdzie nam czekać kolejnych długich miesięcy.

Czy czekaliście na premierę na PS Vita czy zakupiliście Axiom Verge na inny sprzęt? 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/03/31/axiom-verge-playstation-vitas-release-date-revealed/

Tagi: Axiom Verge