Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2016 17:30
Activision Blizzard oficjalnie przejęło Candy Crush za astronomiczną kwotę. Firma wspomina o ogromnym sukcesie
904V

Activision Blizzard oficjalnie przejęło Candy Crush za astronomiczną kwotę. Firma wspomina o ogromnym sukcesie

Pod koniec ubiegłego roku Activision Blizzard poinformowało, że zamierza kupić Candy Crush. Cała transakcja miała zostać sfinalizowana dopiero wiosną 2016 roku, ale najwidoczniej wszystko poszło po myśli zainteresowanych, ponieważ korporacja właśnie poinformowała o ogromnym sukcesie. 

Włodarze Activision Blizzard postanowili zaszaleć. Firma za dokładnie 5,9 miliarda dolarów postanowiła nabyć studio King, czyli twórców Candy Crush. W tę logiczną produkcję free-2-play systematycznie grają miliony, ale chyba nikt nie spodziewał się, że ktokolwiek może kupić deweloperów za taką kwotę.

Dyrektor generalny korporacji - Bobby Kotick – jest dumny z tego przejęcia. Dzięki wykupieniu Candy Crush jego firma ma dotrzeć do ponad 500 milionów użytkowników i tym samym Activision Blizzard stworzyło „największą grową sieć na świecie”.

„Widzimy ogromną szansę na stworzenie nowych możliwości dla klientów, by w lepszy sposób doświadczyli swoich ulubionych serii takich jak Candy Crush, World of Warcraft, Call of Duty i więcej na urządzeniach mobilnych, konsolach oraz komputerach.”

Pewnie w niedalekiej przyszłości poznamy szczegóły współpracy wspomnianych serii… Miejmy tylko nadzieję, że w kolejnej odsłonie Call of Duty nie będziemy strzelać cukierkami! ;)

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście o Candy Crush, to zobaczcie poniższy zwiastun. 

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/activision-blizzard-becomes-largest-game-network-i/1100-6435014/

Tagi: Activision Blizzard Bobby Kotick Candy Crush candy crush saga