Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2016 17:00
Duchowy spadkobierca Rollcage wylądował w programie Wczesnego Dostępu. Mamy nowy zwiastun GRIP
1642V

Duchowy spadkobierca Rollcage wylądował w programie Wczesnego Dostępu. Mamy nowy zwiastun GRIP

W lipcu ubiegłego roku Roger zaprezentował naszym czytelnikom GRIP. Gra zapowiada się na duchowego spadkobiercę Rollcage i fani tej pozycji powinni zapoznać się z tą wiadomością. Produkcja wylądowała w programie Wczesnego Dostępu i zbiera pozytywne opinie! 

GRIP to futurystyczna gra wyścigowa, w której trasy zostały umiejscowione na odległych planetach. Za przygotowanie i wydanie tytułu odpowiada studio Caged Element Inc., którego członkowie od początku tworzenia produkcji zapowiadali, że główną inspiracją do stworzenia pozycji jest kultowy Rollcage.  

O projekcie wspominaliśmy na naszej stronie już kilkukrotnie. W ubiegłym roku ruszyła akcja na Kickstarterze, ale po zaledwie kilkunastu dniach, autorzy zrezygnowali ze zbiórki. Możemy mieć jednak pewność, że gra jeszcze w tym roku trafi na dwie platformy.

Projekt od wczoraj znajduje się w programie Wczesnego Dostępu na Steam i pierwsze opinie dotyczące pozycji są bardzo pozytywne. Autorzy przygotowali podobno bardzo dynamiczny i jednocześnie przyjemny system jazdy, czucie samochodu jest odpowiednie, bronie nie zawodzą, grafika stoi na wysokim poziomie, już teraz można sprawdzać tryb sieciowy, a będzie tylko i wyłącznie lepiej.

Mamy również dobrą informację dla posiadaczy PlayStation 4 – wersja na sprzęt Sony jest nadal w planach i w późniejszym terminie otrzymamy wszystkie niezbędne szczegóły!

Na zakończenie warto przypomnieć, że rozgrywka w GRIP specjalnie nie różni się od wspomnianego Rollcage. Podczas wyścigów kierujemy futurystycznym pojazdem, który potrafi jeździć po ścianach, sufitach i rozpędza się do 700 km na godzinę. Auta posiadają mocne uzbrojenie (karabiny, rakiety, miny, działa plazmowe) oraz charakteryzują się różnymi dopalaczami. Standardowo w GRIP znajdziemy samochody nastawione na szybką jazdę lub atak oraz defensywne. Studio potwierdziło przygotowanie kariery, trybu arcade, time trial, areny, precision, czy też sieciowych zmagań.

Za podesłanie informacji do wiadomości, dziękuję użytkownikowi MUG3NHC.

Źródło: Informacja od użytkownika

Tagi: grip rollcage steam early acceess