Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 11.08.2015 18:13
Rozpoczęła się zbiórka na sfinansowanie GRIP, duchowego spadkobiercy Rollcage!
666V

Rozpoczęła się zbiórka na sfinansowanie GRIP, duchowego spadkobiercy Rollcage!

Jakiś czas temu pisaliśmy, iż pewna niezależna grupa deweloperów postanowiła stworzyć nową wersję jeden z najlepszych gier wyścigowych wykreowanych przez legendarne Psygnosis.

Po pierwszym trailerze mogliśmy być pewni, że to ambitny projekt, który ma na celu oddanie w nasze ręce prawdziwego, rasowego Rollcage'a, tylko ze zmienioną nazwą na GRIP.

Dziś na Kickstarterze ruszyła oficjalna zbiórka pieniędzy na sfinansowanie tegoż projektu, który pochłonie minimum 657 tysięcy dolarów kanadyjskich, czyli około pół miliona dolarów amerykańskich. Kwota całkiem spora, lecz usprawiedliwiona skalą i jakością jaką pragną dać nam twórcy.

Na poniższym materiale promującym akcję crowdfundingową zobaczycie jak tytuł już wygląda w ruchu, jakie zespoły stworzą do niego muzykę oraz którzy z legendarnych deweloperów drugiej części pierwowzoru zaangażowali się w obecny projekt. Dodatkowo tytuł ma trafić wyłącznie na PC i PlayStation 4.

Bardzo mi brakowało takich gier na tej, a także i poprzedniej generacji konsol. Rollcage to jedna z najbardziej pokręconych gier na PSX i zarazem szalenie satysfakcjonująca gra do zabawy z przyjaciółmi przy jednym ekranie telewizora. Wesprzecie ten powrót?

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/169002413/grip-an-intense-futuristic-combat-racer

Tagi: grip kickstarter rollcage