Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2015 15:37
Shuhei Yoshida wierzy, że wielkie firmy zajmą się produkcją gier na PlayStation VR
662V

Shuhei Yoshida wierzy, że wielkie firmy zajmą się produkcją gier na PlayStation VR

Sony musi zająć się odpowiednim wsparciem PlayStation VR, by urządzenie nie podzieliło losów PlayStation Vity. Szef Sony Worldwide Studios wypowiedział się na temat wsparcia wielkich korporacji, które mogą przygotowywać na sprzęt tytuły AAA. 

Nawet najciekawszy i najmocniejszy sprzęt nie odniesie sukcesu bez odpowiedniego wsparcia. Konsole potrzebują gier i identyczną sytuację czeka gogle VR. Tylko spora liczba gier sprawi, że sprzęt będzie rozchwytywany przez graczy na całym świecie.

Shuhei Yoshida jest fanem gier od małych zespołów, ale szef SWS wierzy, że wielkie firmy zajmą się wspieraniem wirtualnej rzeczywistości:

„Jestem wielkim fanem małych, kreatywnych gier od zespołów niezależnych. Ale oczywiście chcemy zobaczyć naszych głównych wydawców gier AAA tworzących produkcje dla PlayStation VR. Już teraz mogliście zobaczyć prace oraz wersje demonstracyjne od Capcomu, SEGI oraz Square Enix. Te produkcje są świetne i mam nadzieję, że będą dalej rozwijane – tak jak Ubisoft pokazał Trackmanię dla PSVR na E3.”

Przedstawiciel Sony podkreślił, że więksi wydawcy z powodu ogromnych zasobów zazwyczaj czekają aż rynek dojrzeje, nim będą mogli uzasadnić inwestycję na szerszą skalę, ale tym razem jest bardzo optymistycznie nastawiony do nadchodzących zapowiedzi.

Już teraz Ubisoft pracuje na Eagle Flight, Bandai Namco nad Ace Combat 7 oraz Tekken 7, a to na pewno nie koniec projektów od wielkich firm. Miejmy tylko nadzieję, że kolejne dzieła będą prezentowały się lepiej od aktualnie ukazanych pozycji. 

Źródło: http://vrfocus.com/archives/26513/shuhei-yoshida-very-optimistic-that-larger-publishers-will-support-psvr/

Tagi: